piatok, 7 augusta, 2020
17.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A...

Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci…

„To je nehorázne. V Taliansku chcú stíhať bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho za to, že bojoval proti nelegálnej imigrácii! Vidieť, že taliansky ,deep state‘, ,močiar‘, kope za záujmy globalistov a neomarxistov. Keď nemôžu Mattea poraziť vo voľbách, chcú ho zavrieť. To sú totalitné praktiky! Hnutie SPD stojí za naším priateľom a spojencom Matteom Salvinim. Matteo, sme s tebou!“ napísal Fiala na svojom facebookovom profile.

„Podobne nehorázne rozhodnutie je, že taliansky najvyšší súd v piatok potvrdil, že nemecká kapitánka Carola Racketeová, ktorá v minulom roku prepašovala od líbyjských brehov na ostrov Lampedusa stovky nelegálnych afrických imigrantov, je nevinná. Dokonca súd rozhodol, že ju talianska polícia vôbec nemala právo zatknúť a jej Sea-Watch 3 loď zhabať,“ pokračuje.

Carola Racketeová

Carola Racketeová. Zdroj: TASR

„Salvini, ktorý sľúbil, že zastaví migráciu z Afriky, v júni nariadil, aby 131 zachránených migrantov zostalo na lodi pri Sicílii šesť dní, teda kým iné európske štáty neoznámili, že ich prijmú. Súd v sicílskej Katánii, ktorý je zvláštnym tribunálom, ktorý má na starosti vyšetrovanie ministrov, minulý mesiac odporučil, aby Salviniho súdili za nelegálne zadržiavanie migrantov na lodi pobrežnej stráže. Informovala o tom ČTK,“ píše ďalej Fiala.

Podľa jeho slov vidíme, že globalisti chcú zastrašiť vlastencov brániacich suverenitu svojich krajín.

„Matteo Salvini sa zastrašiť nedá a hnutie SPD tiež nie. Vlastenci európskych národov porazili Tretiu ríšu a nedovolia vznik Štvrtej ríše,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Radim Fiala – SPD

„Môjho kamaráta a kolegu Mattea Salviniho sa snažia kriminalizovať pre údajné blokovanie prístupu lodí s nelegálnymi migrantmi do prístavov Talianska. Výbor talianskeho Senátu schválil žiadosť súdu o začatie vyšetrovania predsedu Ligy a bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý čelí obvineniu zo zneužitia právomoci v súvislosti s blokádou lodí slniečkarských ,neziskových‘ organizácií s migrantmi. Ak by súd uznal lídra najpopulárnejšej talianskej strany za vinného, hrozilo by mu až 15 rokov za mrežami. Zároveň by mohlo byť Matteovi zakázané zastávať politickú funkciu, čo by mu zabránilo usilovať sa o post premiéra,“ píše tiež Tomio Okamura.

„Týmto absurdným obvinením sa ho snažia elity EÚ, v spolupráci s ich talianskymi kolaborantmi, za každú cenu dostať pred súd a možno do väzenia. Chcú Mattea potrestať za to, že bráni bezpečnosť Talianska a Európy. Bruselské elity chcú zastrašiť vlastencov brániacich suverenitu svojich krajín. Matteo Salvini sa zastrašiť nedá a hnutie SPD tiež nie. Vlastenci európskych národov porazili Tretiu ríšu a nedovolia vznik Štvrtej ríše,“ pokračuje.

„,Pôjdem na súd s hlavou vztýčenou v mene talianskeho ľudu,‘ povedal Matteo svojim stúpencom. ,Ak ma zatknú, budú musieť nájsť väzenie, ktoré bude dostatočne veľké pre nás všetkých,‘ doplnil,“ uvádza ďalej Okamura.

Hnutie SPD je, ako uvádza Okamura, v Európskom parlamente súčasťou vlasteneckej frakcie na čele s Matteom Salvinim a Marine Le Penovou.

„Nenecháme sa zastrašiť! Držte nám palce!“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Tomio Okamura – SPD

Ako uviedla ČT24, žiadosť súdu o začatie vyšetrovania lídra pravicovej Ligy a bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho schválil v pondelok taliansky senátny výbor. Salvini čelí obvineniu zo zneužitia právomoci v súvislosti s blokádou záchranných lodí s migrantmi. V prípade uznania viny mu hrozí až 15 rokov za mrežami a prípadný zákaz zastávania politickej funkcie.

Salvini svojim stúpencom povedal, že na súd pôjde s hlavou vztýčenou v mene talianskeho ľudu. „Ak ma zatknú, budú musieť nájsť väzenie, ktoré bude dostatočne veľké pre nás všetkých,“ uviedol.

Opletačky má preto, že v júni nariadil 131 zachráneným migrantom, aby zostali na lodi pri Sicílii, a to dokonca šesť dní. Boli tam tak dlho, kým iné európske štáty neoznámili ich prijatie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Žitný o posune v kauze Kyselica: Matovič má hlúpe reči a vládni poslanci si chránia zadky

Pán Kyselica nemal nastúpiť do parlamentu, mal sa vzdať mandátu, je presvedčený bezpečnostný analytik Milan Žitný. Kauza Lukáša Kyselicu je už na prokuratúre, ale podľa Žitného...

EÚ ako prvú pomoc zmobilizovala vyše 33 miliónov eur na núdzovú pomoc pre Bejrút, uviedla von der Leyenová

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo štvrtok počas telefonického rozhovoru s libanonským premiérom Hassanom Diabom zdôraznila, že EÚ ako...

Vakcína by mohla byť dostupná ešte pred prezidentskými voľbami, mieni Trump

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok naznačil, že Spojené štáty by mohli mať vakcínu proti koronavírusu ešte pred prezidentskými voľbami, ktoré sa...

Macron vyzval na medzinárodné vyšetrovanie explózie v bejrútskom prístave

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval vo štvrtok na začatie medzinárodného vyšetrenia utorkového masívneho výbuchu v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút, informuje...

V Hongkongu obvinili 25 aktivistov z účasti na zakázanom spomienkovom zhromaždení

V Hongkongu obvinili vo štvrtok 25 aktivistov z účasti na zakázanej spomienkovej udalosti, ktorou si v júni pripomínala 31. výročie zákroku čínskych...

Minister Doležal: Tunel Soroška by sa mohol začať stavať v roku 2023

V roku 2023 by štát mohol začať stavať tunel Soroška v Rožňavskom okrese, ktorý je súčasťou plánovanej rýchlostnej komunikácie R2 v regióne....

Majský sa zatiaľ nesťažoval, informuje Vrchný súd v Prahe

Vrchný súd v Prahe zatiaľ neeviduje vo svojom informačnom systéme sťažnosť podnikateľa Jozefa Majského voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,480 Úmrtí 29 Uzdravení 1,824 Infikovaných 627 Last updated: 7. augusta 2020 - 05:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky