piatok, 27 novembra, 2020
0.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A...

Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci…

„To je nehorázne. V Taliansku chcú stíhať bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho za to, že bojoval proti nelegálnej imigrácii! Vidieť, že taliansky ,deep state‘, ,močiar‘, kope za záujmy globalistov a neomarxistov. Keď nemôžu Mattea poraziť vo voľbách, chcú ho zavrieť. To sú totalitné praktiky! Hnutie SPD stojí za naším priateľom a spojencom Matteom Salvinim. Matteo, sme s tebou!“ napísal Fiala na svojom facebookovom profile.

„Podobne nehorázne rozhodnutie je, že taliansky najvyšší súd v piatok potvrdil, že nemecká kapitánka Carola Racketeová, ktorá v minulom roku prepašovala od líbyjských brehov na ostrov Lampedusa stovky nelegálnych afrických imigrantov, je nevinná. Dokonca súd rozhodol, že ju talianska polícia vôbec nemala právo zatknúť a jej Sea-Watch 3 loď zhabať,“ pokračuje.

Carola Racketeová

Carola Racketeová. Zdroj: TASR

„Salvini, ktorý sľúbil, že zastaví migráciu z Afriky, v júni nariadil, aby 131 zachránených migrantov zostalo na lodi pri Sicílii šesť dní, teda kým iné európske štáty neoznámili, že ich prijmú. Súd v sicílskej Katánii, ktorý je zvláštnym tribunálom, ktorý má na starosti vyšetrovanie ministrov, minulý mesiac odporučil, aby Salviniho súdili za nelegálne zadržiavanie migrantov na lodi pobrežnej stráže. Informovala o tom ČTK,“ píše ďalej Fiala.

Podľa jeho slov vidíme, že globalisti chcú zastrašiť vlastencov brániacich suverenitu svojich krajín.

„Matteo Salvini sa zastrašiť nedá a hnutie SPD tiež nie. Vlastenci európskych národov porazili Tretiu ríšu a nedovolia vznik Štvrtej ríše,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Radim Fiala – SPD

„Môjho kamaráta a kolegu Mattea Salviniho sa snažia kriminalizovať pre údajné blokovanie prístupu lodí s nelegálnymi migrantmi do prístavov Talianska. Výbor talianskeho Senátu schválil žiadosť súdu o začatie vyšetrovania predsedu Ligy a bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý čelí obvineniu zo zneužitia právomoci v súvislosti s blokádou lodí slniečkarských ,neziskových‘ organizácií s migrantmi. Ak by súd uznal lídra najpopulárnejšej talianskej strany za vinného, hrozilo by mu až 15 rokov za mrežami. Zároveň by mohlo byť Matteovi zakázané zastávať politickú funkciu, čo by mu zabránilo usilovať sa o post premiéra,“ píše tiež Tomio Okamura.

„Týmto absurdným obvinením sa ho snažia elity EÚ, v spolupráci s ich talianskymi kolaborantmi, za každú cenu dostať pred súd a možno do väzenia. Chcú Mattea potrestať za to, že bráni bezpečnosť Talianska a Európy. Bruselské elity chcú zastrašiť vlastencov brániacich suverenitu svojich krajín. Matteo Salvini sa zastrašiť nedá a hnutie SPD tiež nie. Vlastenci európskych národov porazili Tretiu ríšu a nedovolia vznik Štvrtej ríše,“ pokračuje.

„,Pôjdem na súd s hlavou vztýčenou v mene talianskeho ľudu,‘ povedal Matteo svojim stúpencom. ,Ak ma zatknú, budú musieť nájsť väzenie, ktoré bude dostatočne veľké pre nás všetkých,‘ doplnil,“ uvádza ďalej Okamura.

Hnutie SPD je, ako uvádza Okamura, v Európskom parlamente súčasťou vlasteneckej frakcie na čele s Matteom Salvinim a Marine Le Penovou.

„Nenecháme sa zastrašiť! Držte nám palce!“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Tomio Okamura – SPD

Ako uviedla ČT24, žiadosť súdu o začatie vyšetrovania lídra pravicovej Ligy a bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho schválil v pondelok taliansky senátny výbor. Salvini čelí obvineniu zo zneužitia právomoci v súvislosti s blokádou záchranných lodí s migrantmi. V prípade uznania viny mu hrozí až 15 rokov za mrežami a prípadný zákaz zastávania politickej funkcie.

Salvini svojim stúpencom povedal, že na súd pôjde s hlavou vztýčenou v mene talianskeho ľudu. „Ak ma zatknú, budú musieť nájsť väzenie, ktoré bude dostatočne veľké pre nás všetkých,“ uviedol.

Opletačky má preto, že v júni nariadil 131 zachráneným migrantom, aby zostali na lodi pri Sicílii, a to dokonca šesť dní. Boli tam tak dlho, kým iné európske štáty neoznámili ich prijatie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Právnik Drgonec: Nepustiť na vyučovanie desaťročných žiakov bez testu na covid? To by bolo hrubé porušenie povinnosti štátu

“Som dosť skúsený právnik, aby som vedel oddeliť právo od bezprávia. Štátne orgány sa v tomto štáte postavili do pozoru a prikyvujú...

Snem OĽANO per rollam: predsedníctvo zostáva nezmenené

Predsedníctvo hnutia OĽANO ostáva po pondelkovom (23. 11.) sneme nezmenené. Hnutie si opätovne zvolilo za podpredsedov Eduarda Hegera, Júliusa Jakaba, Jaroslava Naďa,...

Lavrov obvinil Západ zo zasahovania do vnútroštátnych záležitostí Bieloruska

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo štvrtok obvinil Západ zo zasahovania do vnútroštátnych záležitostí Bieloruska. Vyhlásil to po stretnutí s bieloruským...

Pri koncepte obehového hospodárstva je dôležité mentálne nastavenie, uviedol štátny tajomník Oravec

Európska únia presadzuje prechod ekonomiky na obehové hospodárstvo, v ktorom by mali byť výrobky nielen opätovne využité ako suroviny, ale mali by byť...

NR SR: Poslanci ukončili rokovanie správou o činnosti GP za rok 2019

Generálna prokuratúra (GP) SR eviduje za rok 2019 celkovo 61 229 nápadov spisov v trestných registroch. V porovnaní s rokom 2018 je...

Čaputová: Postoj Maďarska a Poľska k rozpočtu EÚ môže poškodiť záujmy Slovenska

Postoj Maďarska a Poľska, ktoré zablokovali schválenie dlhodobého rozpočtu EÚ a s ním spojeného plánu obnovy, môže podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej...

VIDEO NR SR: Vzniknú dve nové dotačné schémy, ktoré podporia plnenie funkcií rodiny a dobrovoľníctvo

Na Slovensku vzniknú dve nové dotačné schémy, ktoré majú podporovať plnenie funkcií rodiny a dobrovoľníctvo. Počíta s tým návrh zákona o dotáciách...
Slovensko
Pozitívne vzorky 101,257 +1,953 Dnes Úmrtí 749 +17 Dnes Uzdravení 56,378 Infikovaných 44,130 Last updated: 27. novembra 2020 - 00:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky