sobota, 24 októbra, 2020
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Smerák Tomáš: Mám rešpekt k prezidentskému úradu, ale to ešte neznamená, že...

Smerák Tomáš: Mám rešpekt k prezidentskému úradu, ale to ešte neznamená, že Čaputová je nedotknuteľná

Prezidentka nie je nedotknuteľná z hľadiska jej názorov

“Osobne mám rešpekt k prezidentskému úradu bez ohľadu na to, kto ho zastáva. Ale to ešte neznamená, že pani prezidentka je nedotknuteľná z hľadiska jej názorov. Politici majú právo vyjadriť sa, spôsob si každý určí,” komentoval koaličný poslanec za Smer-SD.

Reagoval tak na otázku týkajúcu sa situácie, keď predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) žiadal od prezidentky SR Zuzany Čaputovej, aby sa mu ospravedlnila.

Poslanec za Smer vyzdvihol úspechy vlády v sociálnej oblasti. “Toľko, čo urobila strana Smer v sociálnej oblasti, neurobil nikto,” povedal s dôvetkom, že najsilnejšia politická strana buduje sociálny štát. Rovnako tvrdí, že podporili “dobré opozičné návrhy”.

“Rozkradne sa celý štát za posledných 30 rokov a potom ľudia majú byť ešte vďační, keď im niekto ponúkne nejaké omrvinky,” reagoval na Tomášove slová o sociálnej politike Smeru-SD opozičný poslanec Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa jeho slov je vláda “antisociálna”. Tomáš zareagoval, že ide o demagógiu.

Medzi poslancami chýba elementárna úcta

Podľa koaličného poslanca Tibora Bernaťáka (SNS) chýba medzi poslancami v parlamente “vzájomná elementárna úcta”. Niektorí podľa jeho slov radšej “provokujú a ukazujú sa” namiesto toho, aby naozaj pomohli občanom. Pozitívne vníma napríklad využívanie rekreačných poukazov. Tie podľa jeho slov pozdvihli na Slovensku turistický ruch.

Ako sociálne opatrenie tiež vyzdvihol uplatnenie paušálnych výdavkov, zníženie DPH na ubytovacie služby či zmeny v oblasti dôchodkov.

Ak budeme vo vláde, sociálne opatrenia rušiť určite nebudeme

Opozičný poslanec Eduard Heger (OĽaNO) tvrdí, že keby ich hnutie bolo v budúcej vláde, sociálne opatrenia rušiť nebude. “Nemusia sa ani voliči Smeru báť, že by sme niečo rušili, pretože sme to jasne zadefinovali, na tom trváme a s týmto ideme aj do volieb,” komentoval.

Dodal však, že viaceré opozičné nápady v sociálnej oblasti si koalícia prevzala. “Málo vecí ste podporili, mohli ste podstatne viac,” uviedol na adresu koaličných poslancov s dôvetkom, že koalícia počas “najúrodnejších rokov” urobila málo.

V justícii musí nastať razantná očista

Diskutujúci sa dotkli aj témy navrátenia dôvery v justíciu. Podľa Hegera sa musí v jednotlivých úradoch v rámci justície realizovať razantná očista. Bernaťák tvrdí, že SNS tlačila na jej očistu. Poukázal na to, že rezort súdnictva patrí pod ich koaličného partnera Most-Híd, preto je práve na ňom, aby pripravil očistu justície.

Sme rodina má záujem o rezort dopravy, ekonomický a silový

Tomáš zasa komentoval, že si vie predstaviť pri voľbe generálneho prokurátora verejné vypočutie kandidátov. Na margo policajného prezidenta Milana Lučanského a vyšetrovateľov poznamenal, aby vyšetrovaniu dali čas.

Krajniak zasa pripustil, že keby sa Sme rodina dostala do budúcej vlády, mala by záujem o rezort dopravy, ekonomický a silový rezort.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Premiér Matovič: Boris Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) mal vážnu autonehodu v Bratislave. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na...

Krajčí: Verím, že ak vydržíme najbližšie dva alebo tri týždne, krivku pandémie sa podarí zlomiť

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) verí, že s nasadením a spolupatričnosťou, akú videl počas pilotného plošného testovania na Orave a v Bardejove,...

Spiegel: Frontex sa podieľa na nelegálnom zatláčaní člnov s utečencami

Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) sa v niektorých prípadoch podieľala na nelegálnom aní člnov so žiadateľmi o azyl v...

Mikas podporuje antigénové testy, vyzýva na účasť na testovaní

Hlavný hygienik SR Ján Mikas podporuje zavedenie antigénových testov, dokážu podľa neho dostatočne a rýchlo identifikovať najinfekčnejších ľudí. Vyzval preto obyvateľov Oravy...

Sabinov: V DSS zaznamenali úmrtie, zostáva naďalej v karanténe

Domov sociálnych služieb (DSS) v Sabinove zaznamenal úmrtie klientky, ktorá bola pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19. Celkovo tam po testovaní PCR testami...

Naď: Záujem o testovanie na COVID-19 neutícha

Záujem ľudí o pilotnú fázu testovania na ochorenie COVID-19 neutícha podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) ani počas druhého testovacieho dňa. Do...

Slovensko sa pripravuje aj na brexit bez dohody

Slovensko sa priebežne pripravuje aj na možný brexit bez dohody. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR zriadilo na svojom webovom sídle informačnú platformu pre...
Slovensko
Pozitívne vzorky 40,801 +2,890 Dnes Úmrtí 159 +25 Dnes Uzdravení 9,920 Infikovaných 30,722 Last updated: 24. októbra 2020 - 19:08 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky