VIDEO Pod hranicou USA s Mexikom objavili najdlhší pašerácky tunel

  0
  Muži zákona v ňom nenašli žiadne drogy ani ľudí (ilustračné foto). (Autor: iStockphoto)

  Tunel prepájal priemyselnú lokalitu v mexickom meste Tijuana s oblasťou mesta San Diego v Kalifornii, informovala vo štvrtok stanica BBC. V súvislosti s objavením pašeráckeho tunela nedošlo k žiadnym zatknutiam ani k nálezu drog.

  Úrady neoznámili, koho z výstavby tohto podzemného koridoru podozrievajú. V danej oblasti však operuje mexický kartel Sinaloa, vládou Spojených štátov amerických označovaný za jednu z najväčších organizácií zaoberajúcich sa pašovaním drog na svete. Jeho bývalý dlhoročný líder Joaquín Guzmán si v USA odpykáva doživotný trest.

  Tunel bol objavený ešte vlani v auguste. Mexické úrady identifikovali jeho vchod a americkí vyšetrovatelia tunel zmapovali.

  Tunel má priemernú hĺbku 21 metrov pod povrchom zeme, výšku 1,7 metra a široký je 60 centimetrov, oznámil Americký úrad pre clá a ochranu hraníc (CBP). Koľko času si vyžiadala výstavba tunela, nevedno.

  Východ tunela v oblasti priemyselného veľkoskladu v San Diegu bol zablokovaný niekoľkými desiatkami vriec s pieskom.

  Na americko-mexických hraniciach v Kalifornii bolo od roku 2016 objavených viac než desať sofistikovaných pašeráckych tunelov. Druhý najdlhší – objavený v San Diegu v roku 2014 – mal dĺžku 904 metrov, uviedol CBP.

   

  - Reklama -