Sulíkovci chystajú stretnutie k výročiu vraždy Kuciaka: PS-Spolu sa nezúčastní, Kollára nepozvali

  0
  Zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová na fotografii (Autor: TASR)

  Kollár si pozvanie neželal

  “Budeme mať pracovné stretnutie v Liberálnom dome a pozval som všetky strany, aj Igora Matoviča. Nepozval som  Borisa Kollára, lebo si to neželal. Nechcel byť pozvaný na stretnutie, kde budeme riešiť pracovný program 21. februára na námestiach krajských miest,” priblížil pre TASR Sulík.

  SaS chce podľa neho prispieť k pietnej spomienke a chce, aby opozícia vystúpila spoločne.

  Nemali by sa organizovať žiadne zhromaždenia na námestiach

  Hoci sa dvojkoalícia PS-Spolu na pripravované pracovné stretnutie nechystá, Beblavý pripustil, že ak sa SaS ozve s iným programom, sú o ňom ochotní diskutovať. Doteraz však podľa jeho slov viedli diskusiu o tom, ako organizovať akcie na námestiach, ktoré má SaS rezervované.

  “My si myslíme, že politické strany by v ten deň nemali organizovať žiadne zhromaždenia na námestiach. Ak budú, budeme to rešpektovať, ale nechceme sa na tom zúčastniť,” dodal.

  Na snímke Miroslav Beblavý. Zdroj: TASR

  Poznamenal, že chcú dať najavo svoje odhodlanie na zmenu, nebudú však organizovať žiadne zhromaždenie a ani na žiadnych vystupovať. Na občianske protesty pôjdu ľudia z PS-Spolu podľa jeho slov ako všetci ostatní občania.

  Dohoda bola, že na námestí budeme všetky opozičné strany spločne

  “Dohoda bola, keď sme mali stretnutie tri, štyri mesiace dozadu, že na námestí budeme všetky opozičné demokratické strany spoločne,” povedal pre TASR líder OĽaNO Igor Matovič s tým, že neskôr si v médiách prečítal negatívne reakcie od KDH či PS-Spolu, že je to zneužívanie smrti novinára.

  “Teraz nechápem, podpíšu si pakt o neútočení a posielajú si takéto nie úplne príjemné odkazy cez médiá,” poznamenal.

  Matovič dodal, že na bližšie informácie o plánovanom stretnutí sa ešte spýta Sulíka. “Ako to myslí s partnermi, či tam budú, nebudú. My sme ústretoví. Ale boli by sme radi, aby to bola spoločná akcia,” skonštatoval.

  Strany Za ľudí a KDH zatiaľ na otázky TASR nereagovali.

   

  - Reklama -