Streľbu v Hanau vyšetrujú ako terorizmus, medzi obeťami sú aj Turci

  0
  Ilustračná snímka (Autor: TASR)

  Strelec identifikovaný ako Tobias R. v dvoch baroch s vodnými fajkami v Hanau zastrelil v stredu večer deväť ľudí. Následne bol nájdený mŕtvy vo svojom byte spolu s ďalšou osobou. Agentúra DPA citujúc hesenského ministra vnútra Petra Beutha spresnila, že telo, ktoré sa v byte našlo, patrí strelcovej 72-ročnej matke.

  “Je to útok na našu slobodnú a mierovú spoločnosť,” vyhlásil Beuth na pôde krajinského snemu vo Wiesbadene. Dodal, že 43-ročného Tobiasa R., ktorý bol športovým strelcom a legálne vlastnil zbraň, úrady predtým neevidovali a nebol ani považovaný za osobu s nenávistnými názormi voči cudzincom.

  Násilný čin sa podľa Beutha vyšetruje ako terorizmus. “Na základe toho, čo vieme, ide jednoznačne o xenofóbny motív,” povedal na brífingu.

  K situácii po nešťastí sa vyjadril aj hesenský premiér Volker Bouffier: “Predovšetkým musím povedať, že je to strašné, otrasné, človek stráca slová. Prvé, čo musíme, je myslieť na obete a ich príbuzných. Čo sa konkrétne stalo, o tom viem osobne veľmi málo – nechcem  špekulovať, ale jedno je isté. Tento čin je strašný. Existuje veľmi veľa špekulácií a ja sa nechcem na týchto špekuláciách podieľať, ale keď budeme vedieť, čo sa stalo, potom bude, myslím si, príležitosť čin viac posúdiť.”

  Hesenský krajinský snem vo štvrtok zrušil svoje zasadnutie a obete útoku si uctil minútou ticha.

   

   

  - Reklama -