Kollár: Kurňa! Fico ukázal ako kašle na ľudí. Moji poslanci boli nastúpení všetci, aby pomohli dôchodcom a matkám

  0
  B. Kollár (Autor: TASR)

  Vyhlásil ste, že zo strany SMER ide len o trápne divadlo čo sa týka navyšovania rodinných prídavkov a dôchodkov.

  Teraz sa v plnej nahote ukázalo, či to SMER myslí vážne alebo nie. SMER si nedokázal splniť základnú domácu úlohu a zabezpečiť si vlastných poslancov na mimoriadnu schôdzu. Ich poslanci sú, na Maedivoch, či Bali.

  Ak by to Robert Fico myslel naozaj vážne, tak vážne ako že dva týždne pred tým zvolal vládu, aby prešli návrhy zrýchlene cez vládu a cez zrýchlené legislatívne konanie, aby to dokázali hodiť do parlamentu dva týždne pred parlamentnými voľbami, tak potom tam mal mať dnes poslancov do no-hy, do nohy.

  Ale nemal. Chýbal Glváč, chýbal tam Choma, nebola tam Antošová, Čaplovič, Buček, to sú ľudia, ktorí tam vôbec neprišli. A čo to znamená? Robert Fico kašle na ľudí, zachraňuje si vlastný zadok a to je celé.

  Je možné, že na budúci týždeň už ale prídu a situáca bude iná…

  To vedia poslanci SMER-u, nie ja. Moji poslanci tam boli teraz a všetci do jedného. Boli sme nastúpení v parlamente všetci deviati, kompletne všetci sme prišli a boli sme pripravení hlasovať za 13. dôchodok a za všetky sociálne opatrenia, ktoré by pomohli matkám s deťmi, teda tie rodinné prídavky.

  Áno, prišli ste, boli ste pripravení hlasovať, ale otvoriť schôdzu ste nepomohli. Je to také trošku čudné.

  Ja som hneď na začiatku povedal, akým spôsobom budeme postupovať a tak sa aj stalo. Hnutie SME rodina za celé štyri roky ani raz nepodporilo takéto skrátené legislatívne konanie, vždy sme sa buď zdržali, alebo sme boli proti. Bol som ochotný ísť proti svojim zvyklostiam.

  Jasne som sa vyjadril – ak Robert Fico urobí dve veci: ospravedlní sa ľuďom, že im klamal, lebo už pred desiatimi rokmi sľuboval dôchodky a podporí liečbu štyroch detí so svalovou artrofiou, že im pošlú lieky z Úradu vlády – tak poruším svoj princíp. Ale nie. Kurňa, Robert Fico ukázal, ako kašle na ľudí. Len si varí svoju politickú polievočku a tu to predviedol.

  Aj z pohľadu verejnosti, všetkých tých nešťastných dôchodcov, ktorí videli v tomto predvolebnom sľube nádej, tým matkám, z ktorých je 32 percent ohrozených chudobou, sa na to asi dobre nepozeralo. Naplnili sa tiež akoby slová poslancov Demokratickej strany, ktorí pomohli otvoriť schôdzu, lebo údajne SMER-SD rátal s tým, že sa to nepodarí a v podstate oni by tým pádom neboli zodpovední za to, že matky a dôchodcovia si neprilepšia, či?

  Skutočne sa ukázalo, že Robert Fico to nemyslí vážne. Absolútne to s tými ľuďmi nemyslí vážne. Keby áno, jeho poslanci by boli do nohy v parlamente. Na nosítkach ich tam mali poznášať. Keď je to také dôležité, že vieme znásilniť vládu, vieme znásilniť parlament, že to musí byť v zrýchlenom konaní, tak sa očakáva, že jeho poslanci tam budú do jedného stáť.

  Ale nie! Vidíme teraz ako na to kašlú. Kašle na to on aj jeho poslanci. Im je to jedno, im sú tí dôchodcovia ukradnutí. On potrebuje vytrieskať politické body…

  Vytrieskavanie politických bodov môže byť, na druhej strane pri všetkej dobromyseľnosti, aj váš prísľub liečby pre 4 deti, kde sú náklady na liečbu jedného 2 milióny eur…

  Nie je to žiadne vytĺkanie politických bodov. Vyzval som Fica, nech to rieši. Nič nespravil. V prípade, že budem ja v ďalšej vláde, tak to vyriešim do dvoch týždňov. Zaoberám sa tým aj ako súkromná osoba a som presvedčený, že to dokážem vyriešiť.

  Ale zverejním to až po 1.marci, teda po voľbách, práve preto, aby niekto nerozprával, že z chorých detí vytĺkam politický kapitál. Už dnes som však presvedčený, že 5 až 6 dní po voľbách bude mať prvý chlapec kompletne vyzbierané všetky peniažky.

  Vo vašej agende mnohí krútia hlavou nad tým, že chcete postaviť 25 000 nájomných bytov, pričom je pravda, že Slovensku nájomné byty chýbajú.

  Keď idete na olympiádu, tiež musíte ísť s tým, že idete vyhrať, lebo inak skončíte na krásnom 148.mieste. Ale keď si poviete že idete vyhrať, tak určite skončíte vyššie. Nuž a my sme si stanovili 25 000 bytov a keď to bude 18 000 alebo 14 990, tak je to v poriadku, lebo určite sme spravili maximum, ale viac sa nedalo. Rozumiete?

  Áno… Len otázka je, či to viete reálne stihnúť, vyčítajú vám okrem iného nesplniteľnosť aj pre to, že nezoženiete potrebných sedemdesiat tisíc robotníkov.

  Prvý rok by bol vyčlenený na úradnú agendu, ktorú treba zvládnuť. Potom musíme postaviť aj tri fabriky najprv – jednu na západnom, druhú na strednom a tretiu na východnom Slovensku. Žiadnych 70 000 robotníkov nepotrebujeme. Chlapci z opozície, ktorí potrebujú 70 000 ľudí, sa zabudli v roku 1980.

  Našťastie, my sme už v ďalšom storočí. Keby sme stavali ako oni, tak áno, potrebujeme 70 000 zamestnancov, 300 rokov na 300 000 bytov. Ale ako hovorím, sme ďalej, pozrite sa na Čínu. Za 10 dní postavili kvôli korona vírusu nemocnicu pre 1000 ľudí.

  A takáto fabrika na montážne nehnuteľnosti už na Slovensku existuje, je na Považí a celú produkciu vyváža do Nemecka. Sú tam tie najprísnejšie normy. Takže ide to, potrebujeme teda v druhom roku postaviť tri fabriky, aby sme sa vrátili k pointe. V treťom roku bude nábehová krivka a v štvrtom roku ešte podoťahujeme legislatívne záležitosti. Celé to potrvá 10 až 15 rokov.

  Čo všetko ste ochotný urobiť pre to, aby sa tieto vaše priority skutočne podarilo realizovať?

  Dal som to ako podmienku pre vstup do vládnej koalície.

  Áno, ale s kým všetkým ste ochotný do vládnej koalície vstúpiť, aby ste mohol tieto veci splniť?

  Potrebujeme nahradiť kleptokraciu, takže s nimi nie, ale určite s niekým iným bez problémov. Uvidíme , ako sa to naskladá. Mimo tejto kleptokracie s hocikým. Vylučujeme teda SMER, Andreja Danka ani vizuálne neberiem do úvahy, ale asi sa ani nedostane do parlamentu a kotlebovci tiež nie, lebo majú hokej v hlave a pokiaľ budú velebiť fašistický štát, tak to proste neexistuje… Inak pôjdeme do vlády s hocikým, kto nám umožní túto agendu realizovať.

  Lucia Balichová

   

  - Reklama -