Mišustin prijal prvého európskeho lídra. Pellegriniho. Slovensko má svoj vlastný pohľad na spoluprácu, uviedol

  0
  Vpravo predseda vlády Ruskej federácie Michail Mišustin a vľavo predseda vlády SR Peter Pellegrini počas privítania pred spoločným rokovaním na Úrade vlády Ruska v Moskve (Autor: TASR)

  Slovenského premiéra sprevádza v Rusku aj minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

  Pellegrini navštívil Rusko aj vlani v júni, prijal ho ruský prezident Vladimir Putin a tiež vtedajší premiér Dmitrij Medvedev.

  S ruskými predstaviteľmi vtedy Pellegrini rokoval o dodávkach energetických surovín, predovšetkým zemného plynu a jadrového paliva, o priemyselnej spolupráci či projekte vybudovania širokorozchodnej železnice z východu Slovenska do Viedne.

  EÚ a Rusko

  Slovensko je súčasťou Európskej únie a vníma komplikácie vývoja vzťahov medzi samotnou EÚ a Ruskou federáciou, ale Slovensko má aj svoj vlastný pohľad, ako majú vyzerať vzťahy s Ruskom vrátane sankcií, a tento pohľad jasne prezentuje. Uviedol to slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) na úvod stredajšieho rokovania so svojím ruským partnerom Michailom Mišustinom v Moskve.

  Dialóg a spolupráca sú podľa Pellegriniho jedinou cestou, ako pokračovať vo vzájomných vzťahoch. Ako zdôraznil, Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré sa vyslovujú proti budovaniu bariér a “neustálemu narábaniu so sankciami”.

  „Dialógom dosiahneme určite viac ako nejakými tvrdými postojmi jednej alebo druhej strany,” povedal Pellegrini.

  Na rokovaní tiež ocenil hospodársku spoluprácu oboch krajín, ktorá naberá “stále lepší a pozitívnejší trend”.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu