streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodArénaRobíte bordel, udrela na mládež Markéta Šichtařová. Prečo?

Robíte bordel, udrela na mládež Markéta Šichtařová. Prečo?

Ona sama by však povedala, že ide o nerozumných ľudí, ktorí robia bordel v podobe obťažovania bežných občanov blokovaním dopravy alebo ničením súkromného aj verejného majetku.

„… čo má na klimatické zmeny asi taký vplyv ako farba vášho spodného prádla na výsledok parlamentných volieb,“ dodala.

Policajti hliadkujú pri demonštrantoch, ktorí blokujú vstup na letisko City Airport počas demonštrácie Extinction Rebellion v Londýne

Policajti hliadkujú pri demonštrantoch, ktorí blokujú vstup na letisko City Airport počas demonštrácie Extinction Rebellion v Londýne. Zdroj: TASR

Poukázala na to, ako o sebe aktivisti opäť dali vedieť, a to v momente, keď sa im znepáčilo, že slávna cambridgeská Trinity College investovala do ropných a plynových spoločností.

„Aktivisti podnikli týždenné blokády ciest v Cambridgei, čo malo za následok prerušenie plynulosti dopravy, čiže zvýšenie aktivistami nenávidených emisií. Ďalej sa jeden člen hnutia Extinction Rebellion pri cambridgeskom zasadaní rady spustil na povraze z balkóna; vplyv jeho balansovania na lane na klimatickú zmenu známy nie je. A tiež sa chopili lopatiek a rozryli ako kance v lese po stáročia pestovaný trávnik v blízkosti budovy Trinity College,“ vypočítava Šichtařová s tým, že vzápätí „aktivisti“ vykopanú hlinu naviezli do miestnej pobočky banky Barclays, kde ju rozprestreli po bankovej hale.

„Hovorkyňa kolégia totiž na ich konto vyhlásila, že univerzita ,rešpektuje slobodu slova a nenásilné protesty, ale netoleruje majetkové trestné škody‘ – a požiadala túto partičku, aby miesto opustili. A navyše nezabudla dodať, že sa vraj kolégium ,aktívne podieľa na výskume riešení klimatickej krízy‘,“ poznamenala Šichtařová s tým, že je zmätená.

„Dôjde k trestnému činu. A zločinec je slušne požiadaný, aby sa svojho konania zdržal. Poškodený sa bráni slovami, že predsa nie je taký zlý, že predsa súhlasí so svetonázorom zločinca a dokonca sa podieľa na výskume. Uniká mi niečo? Kde sú ťažkoodenci, ktorí lumpov rozprášia a do jedného zatknú? Kde sú nariadené verejné práce, v rámci ktorých sú povinní tí, ktorí úmyselne poškodili cudzí majetok, uviesť škodu do pôvodného stavu?“ pokračovala.

„Prvé správy z miesta činu o žiadnych zatknutých nehovorili. Asi to nepovažovali za dôležité. Neskôr sa začali v správach objavovať spojenia typu, že ,majetkové trestné škody boli zaznamenané‘. Ešte neskôr sa síce objavili na sociálnych sieťach nejaké zmienky aj o niekoľkých údajne zatknutých, ale nebolo jasné, či v súvislosti s týmto činom alebo s nejakými inými výtržnosťami,“ podotkla Šichtařová.

„A ja sa pýtam: Kedy prestane vymäknutá väčšinová západná populácia ustupovať vydieraniu menšinových ľavičiarskych šialencov, ktorí svoju nenávisť k slobodnému svetu a kapitalizmu pretreli nazeleno a snažia sa spoločnosť zmanipulovať tvrdením, že keď nezničíme nimi nenávidenú slobodnú prosperujúcu spoločnosť, zničíme údajne prírodu? Neviem, ako u vás. U mňa je tolerancia voči týmto šialencom na bode nula. Ustupovať im znamená ich trestné činy legitimizovať,“ uzavrela.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 17:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img