Pobúrený Blaha: Je vrcholom stupidity, že médiá označujú Lorenza a Kalmusa za „umelcov“ či „výtvarníkov“. Budeme za „výtvarníkov“ označovať aj teroristov z Islamského štátu či Talibanu, ktorí ničia staroveké pamiatky?

  0
  Ľuboš Lorenz (Autor: TASR)

  Dvojicu výtvarníkov Peter Kalmus a Ľuboš Lorenz netreba príliš predstavovať. Už v minulosti sa toto duo viackrát zviditeľnilo svojimi kontroverznými akciami, v ktorých sa snažilo upozorniť na zločiny socialistického či komunistického režimu.

  Terčom dua K+L sa stali predovšetkým busty, pomníky a skulptúry bývalých socialistických predákov. Okrem iných sa „obeťou“ kontroverzných výtvarníkov stal napríklad komunistický normalizátor Vasil Biľak, ako aj ďalšie pomníky.

  V minulosti sa už viackrát dostali Kalmus s Lorenzom do konfliktu či už s miestnymi obyvateľmi, prípadne políciou.

  Ľuboš Lorenz rozdeľuje svojím konaním slovenskú verejnosť. Zdroj: Youtube

  Za vandalov však Kalmusa s Lorenzom nepovažujú len viacerí  obyvatelia obcí či miest,  v ktorých došlo k poškodeniu konkrétneho  pamätníka, ale aj spomínaný poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha.

  Vo svojej kritike súhlasí s podpredsedom SNS Antonom Hrnkom, ktorý sa včera pustil do spomenutej dvojice na svojom Facebooku.

  „Niet väčšej ľudskej podlosti, ako ničiť, respektíve poškodzovať hroby. Mŕtvi totiž už nikomu neublížia, nikomu nemôžu prekaziť jeho zámery a najmä nemôžu sa brániť. Hrobom nie je len miesto posledného odpočinku, hrobami sú aj pamätníky padlých vojakov,“ napísal národniar na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že pamätník padlým je symbolický hrob a jeho poškodzovanie a znevažovanie je rušenie pokoja mŕtvych.

  Celý článok TU

  Poškodený pamätník vojakov Červenej armády v Košiciach Zdroj: TASR

  Ešte ostrejšie sa v predvečer nového školského roka vyjadril na svojom profile na Facebooku ľavicovo orientovaný poslanec Smeru. Ten vo svojom obsiahlom komentári vyjadruje totálne znechutenie nad počínaním uvedenej dvojice Kalmus – Lorenz.

  „Je vrcholom stupidity, že slovenské médiá označujú Lorenza a Kalmusa za ´umelcov´ či ´výtvarníkov´. Oni opakovane a ostentatívne porušujú zákon a dopúšťajú sa výtržníctva, no médiá ich neoznačujú ako kriminálnikov, recidivistov či vagabundov, ale vznešene ako umelcov. To je ako keby Hitlera po holokauste niekto označoval za ´maliara Adolfa Hitlera´ podľa jeho pôvodného povolania. Viete si predstaviť, že by niekto niekde napísal, že druhú svetovú vojnu rozpútali maliar Hitler a žurnalista Mussolini?“ položil si rečnícku otázku Blaha.

  Naopak, Blaha nazval Kalmusa s Lorenzom zločincami, pričom sa pýta, čo bude nasledovať v budúcnosti.

  „Budeme za ´výtvarníkov´ označovať aj teroristov z Islamského štátu či Talibanu, ktorí ničia staroveké pamiatky?! Budeme za ´umelcov´ označovať aj sfanatizovaných neonacistov, čo ničia židovské cintoríny?! Budeme za ´kreatívcov´ považovať ožratých anglických turistov, čo kedysi zhodili bratislavskú sochu Sch?ne Náciho?!“ dodal evidentne pobúrený Blaha, ktorý pod svoj text pripojil aj päť fotografií týkajúcich sa ním popisovaných tém.

  - Reklama -