Možno by im stačilo preliečenie u psychiatra. Tí dvaja košickí chrapúni boli zrejme najponíženejšími služobníkmi bývalého režimu, dvíha hlas Hrnko

  0
  Anton Hrnko (Autor: TASR)

  „Niet väčšej ľudskej podlosti, ako ničiť, respektíve poškodzovať hroby. Mŕtvi totiž už nikomu neublížia, nikomu nemôžu prekaziť jeho zámery a najmä nemôžu sa brániť. Hrobom nie je len miesto posledného odpočinku, hrobami sú aj pamätníky padlých vojakov,“ napísal Anton Hrnko na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že pamätník padlým je symbolický hrob a jeho poškodzovanie a znevažovanie je rušenie pokoja mŕtvych.

  Podľa podpredsedu SNS je hanobenie pomníkov padlých rovnako podlé, ako ničiť vojnové hroby a neexistuje preň žiadne ideologické zdôvodnenie. „Tí dvaja košickí chrapúni, ktorí si po tridsiatich rokoch spomenuli, že tie pomníky symbolizujú totalitu, boli pravdepodobne najponíženejšími služobníkmi predchádzajúceho režimu. A dnes si svoju vtedajšiu frustráciu vybíjajú na zástupných objektoch,“ konštatoval.

  „Možno by im stačilo len preliečenie u psychiatra, ale určite je neakceptovateľné, aby sa ich zastával prezident republiky a už vôbec nie ministerka spravodlivosti, ktorá musí vedieť, že poškodzovanie cudzej veci je trestný čin bez ohľadu na motiváciu,“ komentoval reakcie Andreja Kisku a Lucie Žitňanskej.

  Ľuboš Lorenz (vľavo) so svojím advokátom Danielom Lipšicom (v strede) Zdroj: TASR

  Históriu podľa Hrnka nemožno prepísať, „aj keby to naši neokonzervatívni poskokovia cudzích záujmov veľmi radi urobili“. Prízvukuje, že Slovensko oslobodila spod nacistickej okupácie Červená armáda ZSSR s červenou hviezdou, kosákom a kladivom na uniforme. „Vážiť si ich znamená aj udržiavať ich hroby v podobe, ktorá zodpovedá ich identifikačným symbolom. Aj Ježiš povedal, že treba dať cisárovi, čo je jeho, a Pánovi tak isto,“ privolal si poslanec na pomoc božieho syna.

  „Ako človek platiaci koncesionárske poplatky musím vysloviť počudovanie, aký veľký priestor týmto úbohým, frustrovaným niktošom venovala verejnoprávna televízia. Ich konanie by si mala skôr všímať polícia alebo príslušné zariadenia verejného zdravotníctva,“ uzavrel Hrnko.

  K Hrnkovi sa pridal aj bývalý poslanec za KDH Jozef Mikloško. Uviedol, že by si pozrel výtvarné diela Ľuboša Lorenza, ak ich niekto pozná, a pošle mu link. Za dobrý nápad považuje politik slová Lorenzovho advokáta, podľa ktorého je jeho klient rozčarovaný z postupu polície a v nasledujúcich dňoch bude uvažovať o možnosti požiadať o azyl na Ukrajine. „To je dobrý nápad,“ domnieva sa Mikloško.

  - Reklama -