Zbožní moslimovia si ťažšie hľadajú prácu ako tí, ktorí islam nepraktizujú, ukazuje nemecká štúdia

    0
    Ilustračné foto: modliaci sa moslimovia (Autor: TASR)

    Z dovedna 4,7 milióna moslimov žijúcich v Nemecku považuje samých seba za “silne veriacich” len zhruba 40 percent. Mnohí z nich si ťažko hľadajú prácu, ktorá by zodpovedala ich kvalifikácii. 

    Podľa Yasemin El-Menouarovej, odborníčky na islam z nadácie Bertelsmann Stiftung, chýba v Nemecku inštitucionálny rámec na integráciu zbožných moslimov do pracovného prostredia.

    El-Menouarová, ktorá je aj spoluautorkou zmienenej štúdie, sa domnieva, že náboženské symboly by nemali predstavovať nevýhodu pri posudzovaní žiadostí o prácu.

    Akékoľvek zamestnanie na plný úväzok by podľa nej malo byť kompatibilné s náboženskými povinnosťami, akými sú povinné modlitby či návštevy mešity. 

    Ako príklad európskej krajiny so “spravodlivými podmienkami” pre zbožných moslimov spomenula El-Menouarová Britániu, v ktorej moslimské policajtky už desaťročie nosia do práce bez problémov šatky na hlave. 

    - Reklama -