Britský aktivista napísal knihu o no-go zónach. Neuveríte, kto mu pripravil predslov

  0
  V štvrti Rinkeby, Štokholm (Autor: Vít Hassan)

  No Go Zones: How Sharia Law Is Coming to a Neighborhood Near You – tak znie celý názov knihy z pera Raheema Kassama. Jej predslov napísal niekdajší vodca britskej UKIP Nigel Farage. O existencii no-go zón, teda okrajových štvrtí európskych a amerických metropol, kde dominuje moslimské obyvateľstvo a kde majú policajti veľké problémy presadzovať zákony danej krajiny, sa hovorí najmä v súvislosti so západoeurópskymi krajinami.

  Nigel Farage

  Nigel Farage. Zdroj: SITA

  Ako však vo svojej knihe tvrdí 31-ročný Kassam, no-go zóny sa stávajú realitou aj v Spojených štátoch. „Ich počet bude v USA narastať, ak nebudú Američania dostatočne ostražití a nepostavia sa proti masovej migrácii a politickej korektnosti. Nepomáha ničomu a nikomu, ak niekto popiera, že v týchto miestach dochádza k nárastu zločinnosti vrátane znásilnení,“ píše Kassam a uvádza štyri hlavné známky toho, že sa z časti mesta stáva no-go zóna.

  „V prvom rade je dôležité sa pýtať, či prisťahovalci v produktívnom veku pracujú. V niektorých európskych no-go zónach sa môžu moslimskí prisťahovalci venovať len návštevám kaviarní a mešít. Nemusia sa starať o svoje príjmy, pretože tie im zaistia západné vlády. Presne to vyhovuje ľavici, ktorej cieľom je udržiavať ľudí v závislosti a chudobe,“ konštatuje Kassam, ktorý za ďalší dôležitý aspekt považuje halal zabíjanie zvierat.

  „Aby bolo možné určitý priestor označiť za no-go zónu, dobrým signálom je výskyt halal mäsa, s ktorým môže súvisieť aj rýdzo kriminálna činnosť. V roku 2006 sa napríklad ukázalo, že majiteľ reťazca reštaurácií La Shish v Michigane Talal Chahine sa vyhýbal plateniu daní a poslal asi 20 miliónov dolárov teroristickej organizácii Hizballáh. Nehovoriac o samotnom krutom spôsobe, ako prebieha halal zabíjanie,“ pokračuje.

  „V neposlednom rade treba spomenúť nosenie hidžábov, nikábov a buriek. Islamskí aktivisti síce tvrdia opak, ale nosenie týchto pokrývok hlavy a odevov je často tvrdo vynucované. Nezabúdajme, že dokonca aj v krajinách Blízkeho východu ženy proti zahaľovaniu protestujú. Pri jednej takejto demonštrácii sa v roku 1979 zišlo v Iráne vyše 100 000 žien,“ uvádza Kassam s tým, že okrem nezamestnanosti, zahaľovania a halal mäsa signalizuje existenciu no-go zóny aj väčší počet mešít na jednom mieste.

  „Väčší počet mešít síce ešte nemusí znamenať, že ich imámi presadzujú radikálny islam. Ale je to predzvesť toho, že sa daná oblasť začína meniť. Z pôvodnej miestnej komunity sa pozvoľna začína stávať menšina. Na balkónoch sídliskových domov vo Veľkej Británii sa objavujú satelity, ktoré prijímajú iné ako britské televízne kanály,“ píše Kassam, ktorý je členom UKIP a zároveň pôsobí ako šéfredaktor servera Breitbart News London.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu