streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna V Ázii havaroval americký torpédoborec

V Ázii havaroval americký torpédoborec

Siedma flotila amerických námorných síl uviedla, že torpédoborec USS John S. McCain sa zrazil s loďou Alnic MC a utrpel škody na ľavoboku. Kolízia sa stala o 05.24 h miestneho času. 

Desať námorníkov je nezvestných a päť utrpelo zranenia. Spoločne s miestnymi úradmi prebieha pátracia a záchranná akcia. Pomáhajú v nej konvertoplán Osprey a vrtuľníky Seahawk z vojnovej lode USS America, oznámili americké námorné sily. Asistujú tiež vlečné člny a plavidlá singapurských námorných síl i pobrežnej stráže.

Loď Alnic je registrovaná ako ropný či chemický tanker plaviaci sa pod vlajkou Libérie, uvádza webová stránka MarineTraffic.com.

Ide o druhú zrážku lode amerických námorných síl v Tichom oceáne za posledné dva mesiace. V júni zahynulo sedem námorníkov, keď sa torpédoborec USS Fitzgerald a kontajnerová loď ACX Crystal zrazili vo vodách pri Japonsku. Americké námorníctvo označilo zrážku za “odvrátiteľnú”, a preto bol odvolaný kapitán plavidla USS Fitzgerald; ďalší námorníci budú tiež potrestaní.

Siedma flotila so základňou v japonskom prístave Jokosuka informovala, že torpédoborec McCain smeroval do prístavu v Singapure na obvyklú zastávku. Podľa webovej stránky námorných síl posádku tvorí 23 dôstojníkov, 24 poddôstojníkov a 291 námorníkov.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 10:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -