Ďalší šialený útok! Páchateľ pobodal ľudí vo fínskom meste Turku. Polícia hlási dvoch mŕtvych

  0
  Sanitka stojí na rohu ulice v centre fínskeho mesta Turku (Autor: TASR)

  Najmenej dvoch mŕtvych si vyžiadal útok nožom, ku ktorému došlo dnes v centre mesta Turku ležiaceho na juhozápade Fínska. Podľa fínskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti YLE o tom dnes na tlačovej konferencií informovala miestna polícia. 

  Riaditeľ fakultnej nemocnice v Turku Petri Virolainen ešte skôr uviedol, že hospitalizovaných bolo až osem zranených. Podľa agentúry AP, ktorá sa odvoláva na tamojšiu políciu, je zranených šesť osôb.

  K útoku došlo v centre mesta v oblasti ohraničenej trhoviskami Puutori a Kauppatori, informovala stanica BBC.

  Páchateľa polícia postrelia do nohy a následne vzala do väzby. Polícia v súvislosti s útokom však pátra aj po ďalších možných páchateľoch, ktorí by mohli byť na úteku. Ľudí preto vyzvala, aby sa zdržiavali mimo centra mesta. 

  Na mieste činu bol zaistený nôž.

  Kriminálna polícia udalosť v Turku zatiaľ nevyšetruje ako teroristický útok, ale nemôže vylúčiť ani túto možnosť. Polícia uviedla, že zachytili nôž.

  Polícia podľa miestnych médií prehľadáva prostriedky mestskej hromadnej dopravy a v oblasti evakuovala aj viacero budov. Preverila aj viacero osôb v neďalekom obchodnom centre, prepojenie nijakej z nich s útokom sa však nepotvrdilo. Zároveň zvýšila počet svojich príslušníkov na letisku v Helsinkách, ako aj na železničných staniciach.

  Vláda podľa slov fínskeho premiéra Juhu Sipilu situáciu podrobne monitoruje.

  Na tlačovej konferencií sa zúčastnila aj ministerka vnútra Paula Risikková, ktorá uviedla, že Fínsko po útoku pristúpi k zvýšeniu bezpečnostných opatrení v krajine. 

  Na slovenskú ambasádu vo Fínsku ani na rezort diplomacie sa v súvislosti s násilným útokom doteraz neobrátil žiadny slovenský občan.

  Pre TASR to uviedol hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Peter Susko.

  “Spolu s veľvyslanectvom situáciu naďalej monitorujeme,” dodal hovorca slovenského rezortu diplomacie.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu