Ostrá akcia nemeckej polície po útoku v supermarkete. Prehľadali ubytovňu, kde žil utečenec

  0
  Policajti hliadkujú pred zatvoreným priestorom pri supermarkete v Hamburgu (Autor: TASR)

  Podľa nej sa policajná akcia konala vo štvrti Langenhorn v severnej časti mesta. Polícia sa však k výsledkom akcie zatiaľ nevyjadrila.

  Muž vstúpil do supermarketu vo štvrti Barmbek a začal útočiť na náhodných okolostojacich, pričom zabil 50-ročného Nemca a zranil 50-ročnú ženu a štyroch mužov vo veku 19 až 64 rokov. Niektorí majú vážne zranenia. So zraneniami skončil aj 35-ročný muž, keď sa snažil útočníka zadržať, spresnila DPA.

  Páchateľ utrpel ľahké poranenia, keď ho ľudia premohli a odovzdali polícii. Podľa nej ide o 26-ročného rodáka zo Spojených arabských emirátov, aj keď jeho štátnu príslušnosť zatiaľ neidentifikovali.

  Podozrivý je “očividne cudzinec, ktorý mal opustiť krajinu,” uviedol major Olaf Scholz. Úrady ho však nemohli vyhostiť, pretože nemal potrebné dokumenty pre deportáciu. “Čo ma ešte viac hnevá je, že podozrivý by mal byť niekým, kto požaduje ochranu v Nemecku a potom obráti svoju nenávisť na nás,” dodal Scholz.

  Očitý svedok pre DPA povedal, že útočník opakovane kričal “Allahu Akbar” (v arabčine Boh je veľký), keď držal nôž.

  Noviny Tagesspiegel s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje informovali, že útočník je nemeckým úradom známy ako islamista. Do Nemecka mal prísť ako utečenec a v Hamburgu vykonával “jednoduché zamestnanie”. Pri útoku bol podľa správy oblečený “nábožensky”.

  V súvislosti s možnými motívom tohto činu polícia uviedla len to, že vyšetrovanie prebieha vo všetkých smeroch. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa na útoku podieľali ďalšie osoby.

  - Reklama -