Od vplyvného politika v USA zaznelo: Orbán ako novodobý Churchill. Ak teda Západ prežije svoju kultúrnu samovraždu

  0
  Viktor Orbán (Autor: TASR)

  Odporcovia maďarského premiéra z radov domácej ľavicovej opozície a Bruselu nazývajú Orbána „diktátorom“. Na meno mu nemôžu prísť ani mainstreamové médiá. Ako pripomína americký magazín Newsweek, britská ľavicová tlač ho dokonca pred dvoma rokmi nazvala po vzore ruského cára Orbánom Hrozným. Naopak republikánsky kongresman z Iowy Steve King na adresu maďarského premiéra nešetrí superlatívmi.

  King považuje Orbána za hlavného ochrancu západnej civilizácie a prirovnáva ho k niekdajšiemu britskému ministerskému predsedovi Winstonovi Churchillovi. „História si bude pamätať maďarského premiéra Viktora Orbána ako novodobého Winstona Churchilla. Ak teda Západ prežije svoju kultúrnu samovraždu, ktorú momentálne pácha,“ vyjadril sa americký kongresman k Orbánovi.

   

   

  Zdroj: Twitter/Steve King

  Politicky korektný americký magazín sa však takému prirovnaniu čuduje a uvažuje, prečo vlastne King Orbána tak obdivuje. Nakoniec na to dôvtipný autor článku prichádza. Hlavným spojovacím článkom obidvoch mužov je vraj kritický pohľad na migráciu. Nejde však o prvú verejnú podporu maďarského premiéra zo strany Kinga. „V apríli tohto roku na svojom Twitteri súhlasil s úmyslom Orbána uzavrieť Stredoeurópsku univerzitu Georga Sorosa.“

   

   

  Zdroj: Twitter/Steve King

  Investigatívci z magazínu Newsweek navyše upozorňujú na kontakty Kinga s ďalšími „zlými krajne pravicovými“ politikmi v Európe. „Medzi jeho priateľov patrí šéfka Národného frontu Marine Le Penová aj vodca rakúskej Slobodnej strany Rakúska Heinz-Christian Strache. Okrem toho King udržiava styky s Geertom Wildersom a predsedníčkou nemeckej AfD Frauke Petryovou,“ žaluje americký magazín, ktorý, samozrejme, v tejto súvislosti spomína aj svojho „obľúbenca“ Donalda Trumpa.

  Chápadlá „Orbána Hrozného“ vraj totiž siahajú až do samotného Bieleho domu. „Orbán bol určite potešený, keď Trump vymenoval jeho bývalého poradcu Sebastiana Gorku za svojho bezpečnostného poradcu,“ uvádza Newsweek a píše ďalej o „nepravdepodobnom“ priateľstve medzi Orbánom a izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom. „Obaja majú na hraniciach svojich krajín ploty a podporujú v tejto veci aj Trumpa,“ sťažuje sa Newsweek.

  Benjamin Netanjahu

  Benjamin Netanjahu Zdroj: TASR

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  autor: Josef Provazník

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu