Macronovo hnutie je infiltrované islamistami, udrel francúzsky novinár. A to nie je všetko, čo napísal

  0
  Emmanuel Macron (Autor: TASR/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

  V texte, ktorý vyšiel aj na stránkach Gatestone Institute píše, že „užitočný bezverec“ Macron nie je podporovateľom terorizmu alebo islamizmu. Je vraj niečím ešte horším. Podľa novinára nepripúšťa z tejto strany žiadnu hrozbu.

  Novinár tiež poukazuje na to, že počas studenej vojny so Sovietskym zväzom sa týmto ľuďom hovorilo „užitoční idioti“. „Títo ľudia neboli členmi komunistickej strany, ale podporovali a pracovali pre idey Lenina a Stalina,“ píše novinár a dodáva, že v 21. storočí je komunizmus konečne mŕtvy, ale islamizmus narástol do tej miery, že nahradil komunizmus ako globálnu hrozbu.

  Novinár okrem toho cituje niektoré Macronove výroky, ktoré sa týkajú práve aj teroristických útokov a islamu. „Po útokoch z novembra 2015 v Paríži Macron povedal, že francúzska spoločnosť musí prevziať ´časť zodpovednosti´ za ´hrozné podmienky, v ktorých džihádisti žijú´,“ píše novinár s tým, že Macron tiež obviňuje Francúzov, že sú rasisti a „islamofóbi“.

  Mamou píše, že v čase svojej prezidentskej kampane Macron vždy rozprával to, čo ľudia chceli počuť. „Francúzi pravdepodobne za chvíľu zistia, že pre Macrona príslušnosť k vlasti, premýšľanie o hraniciach a identifikácia niekoho k materskému jazyku, k špecifickej kultúre alebo umeniu, nie je nič iné než zastaraný odpad,“ uvádza novinár.

  • Pôvodný text TU

  Okrem toho však tiež pripomína aj prípad z obdobia predvolebného súboja, keď v tíme Macrona odhalili ako jeho manažéra volebného tímu údajne radikálneho islamistu Mohameda Saoua. Ten na Twitteri propagoval islamistickú vetu Nie som Charlie. Macron ho vyhodil a týždeň nato vystúpil vo francúzskom moslimskom rádiu Beur FM, kde Saoua obhajoval slovami, že „len niečo radikálne povedal“. Dodal však potom, že „Mohamed je dobrý človek, veľmi dobrý človek“.

  A francúzsky novinár v závere uvádza aj ďalší príklad, ktorý má dokazovať previazanosť francúzskeho prezidenta s moslimskými radikálmi. „Mohamed Louizi, autor knihy Prečo som opustil moslimské bratstvo, zverejnil detailný článok na Facebooku, kde obviňoval Macrona, že sa stal ´rukojemníkom islamských voličov´. Prebratý Dreuzom, kresťanským antiislamistickým webom, Louiziho článok zverejnil mená a dátumy vysvetľujúce, ako bolo Macronovo politické hnutie do veľkej miery infiltrované militantmi z moslimského bratstva. Bude zaujímavé vidieť, koľko z nich bude kandidovať v jeho hnutí v nasledujúcich parlamentných voľbách.“

  autor: David Hora

  - Reklama -