VIDEO Fico sa išiel fotiť za dažďa na pole. To už aj Biľak vedel, že keď prší, kombajny nechodia, rozčuľuje sa Hlina

  0
  Alojz Hlina (Autor: TASR)

  „Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná mala dnes prijať delegáciu ovčiarov a rozprávať o záchrane slovenskej bryndze. Namiesto toho zvolila iný program a uprednostnila PR akciu s Robertom Ficom. Na protest proti tomu sme sa rozhodli vyliať sto litrov ovčieho mlieka priamo na ich výjazde,“ povedal predseda KDH Alojz Hlina. Podľa vlastných slov chce zároveň upozorniť na to, že ak sa okamžite nezačne riešiť situácia v slovenskom ovčiarstve, zanikne.

  „To už aj Biľak vedel, že keď prší, kombajny po poli nechodia. R. Fico sa išiel fotiť za dažďa na pole,“ hodnotí situáciu Hlina aj na sociálnej sieti Facebook.

  Zdroj: Facebook/Alojz Hlina

  Hlina stretnutie zrušil…

  Dohodnuté stretnutie potvrdila aj Matečná. „Keďže mal premiér naplánovaný nadnes pracovný výjazd týkajúci sa žatvy na Slovensku, na ktorom som ho sprevádzala, sama som ponúkla pánu Hlinovi, že bude mať k dispozícii štátneho tajomníka, generálneho riaditeľa sekcie potravinárstva a obchodu a riaditeľa odboru živočíšnych komodít. Hoci sme mu poskytli celý komfort, pán Hlina stretnutie zrušil a namiesto toho prišiel dnes sem,“ skonštatovala Matečná, podľa ktorej sa rezort stretnutiu nebráni. „Privítame radi každého, kto nám poradí, ako sa pohnúť v jednotlivých segmentoch poľnohospodárstva, možno aj bez peňazí.“

  Podľa slov ministerky Slovensko už v súčasnosti dováža zo zahraničia ovčie mlieko na výrobu hrudky a bryndze. „Spotreba bryndze na Slovensku neuveriteľne stúpla, z vlastných zdrojov si už surovinu nevieme vykryť. Naše valašky a cigáje doja veľmi málo, 100 až 115 litrov. Určitou nádejou je slovenská dojná ovca, ktorú sme po 25 rokoch vyšľachtili. Produkcia mlieka sa zvýši možno až na 160 litrov,“ povedala Matečná.

  Predseda KDH už v pondelok prostredníctvom sociálnej siete informoval o zrušení stretnutia s ministerkou, ktorá podľa jeho slov dala prednosť sekundovaniu premiérovi Robertovi Ficovi na dnešnej žatve v Drahovciach miesto stretnutia asi s dvadsiatkou chovateľov.

  Zdroj: Facebook/Alojz Hlina

  Autor: TASR,du

  - Reklama -