streda, 28 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaPrišli milióny bez vysvetlenia. Pochovali Bezáka peniaze z mexických kartelov?

Prišli milióny bez vysvetlenia. Pochovali Bezáka peniaze z mexických kartelov?

Nedobrovoľne sa stal najznámejším arcibiskupom pod Tatrami. Už je to vyše päť rokov, čo z jeho  funkcie odvolali Róberta Bezáka, ktorý chcel urobiť vo financovaní, respektíve transparentnosti svojej arcidiecézy poriadok.

„Nemal zlé úmysly. Len chcel urobiť poriadok. Ak tie peniaze naozaj boli z veľmi negatívneho zdroja, tak s tým nemusel ani on počítať. Tak sa začali tie kruhy brániť a najjednoduchšie je odstrániť toho, kto to kritizuje,“ povedal tajomne v rozhovore pre stredajšie printové vydanie denníka Nový Čas kňaz z bratislavských Rusoviec Marián Prachár, ktorý naznačil, že podozrivé platby spred piatich-šiestich rokov na účte Trnavskej arcidiecézy mohli pochádzať nielen z USA, ale dokonca aj z Mexika od tamojších kartelov.

Samotný Bezák v čase svojho pôsobenia vo funkcii upozornil medzi iným napr. na neznámy počet účtov či pochybné účtovníctvo.

Prachárovo tvrdenie o mexických karteloch je však podľa Bezáka prisilné.

„Neboli v tom mexické kartely, stačili na to napríklad len obyčajné peniaze od ľudí. Nešlo len o peniaze, išlo tam aj o ľudskú stránku,“ upresnil Bezák.

Zároveň však potvrdil, že jeho vízia musela byť pre vrchnosť vo Vatikáne neprijateľná.

Ako ešte dodal spomínaný Nový Čas: „Prekvapením bolo aj 1,5 milióna dolárov, ktoré Bezákovi na úrad prišli bez vysvetlenia.“  

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 19:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -