piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaNeuveriteľné dianie vo Viedni! Polovica všetkých islamských škôlok má byť zatvorená. Toto...

Neuveriteľné dianie vo Viedni! Polovica všetkých islamských škôlok má byť zatvorená. Toto tam prebieha

V samotnej Viedni funguje 150 škôlok a približne polovici z nich by malo byť odobraté povolenie na prevádzku. Z dôvodu šírenia radikálnych islamských ideí. Tvrdí to expert na islam, prof. Ednan Aslan, ktorý volá po zavedení prísnejších opatrení na udeľovanie licencií.
 
Ak napríklad prevádzkovatelia týchto škôlok oslavujú vo svojich mešitách a domácich modlitebniach vojnu v Sýrii a salafizmus, šíria takú propagandu aj medzi deti,“ uviedol Aslan v rozhovore pre televíziu Ö1.
 
Ak nie sú prevádzkovatelia a učitelia schopní dodržať istý štandard, je lepšie ich jednoducho zrušiť,“ dodal profesor.
 
Podobný názor má aj väčšina politických strán. Slobodní tvrdia, že všetci učitelia v škôlke musia hovoriť po nemecky, nemôžu si obliekať burku a musia dodržiavať naše hodnoty.
 
Ľudovci zasa navrhujú zvýšený počet kontrol, podrobný monitoring škôlok a uplatňovanie regulácií a postihov zo strany príslušnej radnice. Ako ale píše denník Kronen Zeitung, v praxi sa toho zatiaľ príliš nedeje.
 
Vedľa chýbajúcej vôle viedenská radnica nemá ani príslušný úradnícky aparát. Na kontrolu všetkých 1 650 materských škôlok v hlavnom meste je vyčlenených len 13 úradníkov.
 
Nepríliš veľký záujem o integráciu v mnohých islamských škôlkach dokladajú aj fotografie jedného z čitateľov rakúskeho denníka.
 
Dokonca aj tie najmenšie štvorročné dievčatá sú nútené nosiť šatky. V škôlkach prebieha rýdzo náboženská výučba,“ píše denník o jednej zo škôlok vo štvrti Viedeň-Liesing.
 
Konkrétne v tejto škôlke sa takmer vôbec nehovorí po nemecky,“ dodáva nemenovaný čitateľ a kritizuje bezzubú politiku viedenskej radnice, ktorá nie je schopná ani ochotná prinútiť islamské škôlky k dodržiavaniu pravidiel.
 
Tie obrázky hovoria za všetko. Už štvorročné dievčatá sú v modernej európskej metropole nútené nosiť šatky. A to napriek tomu, že socialistická radkyňa Sandra Frauenbergerová vo februárovom rozhovore s naším denníkom niečo také odmietla,“ glosuje Kronen Zeitung.
 
Hlavnú zodpovednosť za takmer bezvýchodiskovú situáciu zvaľujú mnohí na vládnucu viedenskú koalíciu v zložení socialisti a Zelení.
 
Parkovacie zóny v hlavnom meste pritom kontroluje takmer 500 úradníkov. Ale islamské škôlky kontroluje len 13 ľudí. To sa hneď spozná, aké má koalícia priority. Fakt vďaka, červeno-zelená koalícia!“ poznamenal na svojom Twitteri šéf viedenských ľudovcov Manfred Juraczka.
 
Vládnuca koalícia ani presne netuší, koľko islamských škôlok vlastne je. Takže mám jednu otázku: Ako chcete kontrolovať niečo, o čom vlastne nič neviete?“ pridáva sa redaktor Kronen Zeitung Richard Schmitt.

Pohľad na mesto Linz, v ktorom žije takisto ako v ďalších veľkých rakúskych mestách silná moslimská komunita. Zdroj:  mr

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -