piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Obyvateľov Antverp vystrašili chlapci s hračkárskymi zbraňami, podozrivá batožina v Namure bola...

Obyvateľov Antverp vystrašili chlapci s hračkárskymi zbraňami, podozrivá batožina v Namure bola zneutralizovaná

Obyvatelia Antverp dnes zavolali políciu, keď na ulici zbadali ľudí so zbraňami. Bezpečnostné zložky následne uzavreli okolie železničnej stanice, odkiaľ dostali uvedené hlásenie. Nakoniec ale zistili, že ľudia sa zľakli troch mládežníkov, ktorí mali pri sebe len napodobneniny zbraní, informoval belgický denník La Derniere Heure.

Miestna polícia trojicu napriek tomu vypočula a vyzvala občanov, aby sa verejnosti neobjavovali so zbraňami napríklad na paintball, ktoré môžu ľudí vyľakať.

Po nájdení podozrivej batožiny, ktorá by mohla obsahovať výbušninu, dnes dopoludnia evakuovali stanicu v Namure a na mieste zasahovali pyrotechnici. Tamojšia polícia už oznámila, že “nebezpečenstvo bolo odvrátené a batožina neutralizovaná,” napísal denník Le Soir.

Počas evakuácie stanice uviazlo vo vlakoch, ktoré tam práve zastavili, približne 100 ľudí. Vlaková doprava v Namure už opäť funguje, ale vlaky nabrali meškanie.

V utorok večer sa 36-ročný muž neúspešne pokúsil odpáliť výbušninu na bruselskej hlavnej vlakovej stanici. To vyvolalo obavy, že by mohol mať komplicov a mohli by nasledovať ďalšie útoky. Nepotvrdilo sa, že by dnešné udalosti s jeho pokusom o bombový útok súviseli.

V Belgicku stále platí druhý najvyšší stupeň teroristického ohrozenia zo štvordielnej škály a v uliciach okrem policajtov hliadkujú aj vojaci.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

V Česku sa opäť zrýchlil nárast počtu nakazených koronavírusom

V Česku sa po troch dňoch spomaľovania nárast v počte ľudí nakazených novým koronavírusom opäť zrýchlil - za štvrtok ich bolo 132....

Johnson vyzýva na zodpovednosť. Británia otvára od soboty bary

Britský premiér Boris Johnson vyzval obyvateľov krajiny, aby "konali zodpovedne", keď sa v sobotu po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s...

Akcia Dobytkár. NAKA opäť zasahuje. Údajne je obvinený aj Bödör

Národná kriminálna agentúra (NAKA) znovu zasahuje v rámci akcie Dobytkár a pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Informuje o tom Polícia...

Počas štvrtka pribudlo na Slovensku 20 prípadov, testovali 1801 ľudí

Počas štvrtka (2. 7.) pribudlo na Slovensku 20 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1720 prípadov. Informuje o tom Národné...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 11:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky