nedeľa, 18 apríla, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Radosť a ovácie pre Marine Le Penovú: Dosiahla historický úspech

VIDEO Radosť a ovácie pre Marine Le Penovú: Dosiahla historický úspech

„Sme jediná sila odporu proti riedeniu Francúzska, jeho modelu spoločnosti a jeho identity,“ povedala Le Penová vo svojom domovskom meste, v severofrancúzskom Hénin-Beaumont. Práve zo severu Francúzska, ktorý trpí vysokou nezamestnanosťou pre útlm priemyselnej výroby, bude všetkých prinajmenšom šesť zástupcov Národného frontu vo francúzskom parlamente. Doteraz mal FN v Národnom zhromaždení len dvoch poslancov. Volebný systém vo Francúzsku Le Penovú výrazne znevýhodňuje. Aj keď má jej strana masovú podporu, na základe väčšinovej povahy hlasovania sa na miesta poslancov presadzuje len veľmi ťažko.

„Budeme bojovať zo všetkých síl proti škodlivým plánom vlády, ktorá je na svojom mieste len preto, aby zavádzala to, čo jej pošlú z Bruselu,“ povedala ďalej Le Penová v prejave za radostných ovácií publika.

Poslancom sa podľa vyjadrenia francúzskeho ministerstva vnútra stal aj Louis Aliot, životný partner Le Penovej.

Naopak, vo voľbách neuspel viceprezident Národného frontu Florian Philipot, považovaný za pravú ruku Le Penovej, ktorý bol v poslednom čase s časťou strany v spore okolo európskej stratégie.

Neotrasiteľným víťazom francúzskych parlamentných volieb sa podľa prvých výsledkov stáva prezident Emmanuel Macron. Podľa belgickej televízie RTBF získalo jeho hnutie v druhom kole 458 až 468 kresiel z celkových 577.

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron. Zdroj: TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 375,336 Úmrtí 11,043 Uzdravení 255,300 Infikovaných 108,993 Last updated: 18. apríla 2021 - 04:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -