Putin pochválil Porošenka za znalosť ruskej klasiky. Dal mu však aj odporúčanie, z ktorého padnete na zadok

  0
  Vladimir Putin (Autor: TASR)

  Putin Porošenka pochválil, že pozná klasickú ruskú literatúru. Dodal však, že Porošenkovi z úcty k ukrajinskému národu nebude odpovedať podobne, aj keď vhodné verše by sa isto našli.

  Podľa Putina Porošenko Lermontovove slová účelovo vytrhol z kontextu, lebo ruský klasik v básni vyjadril vieru v zlepšenie vnútropolitickej situácie v Rusku.

  Putin následne Porošenkovi odporučil, aby, skôr než sa stane Európanom, zrušil svoje účty v offshorových zónach.

  Ukrajine však Putin zaželal veľa úspechov pri integrácii, i keď jej vedenie nabádal, aby sa na Západe dobre rozhliadli a boli v strehu. Vyjadril tiež nádej, že súčasné zložité obdobie, ktoré Ukrajina teraz zažíva, sa čo najskôr skončí.  

  Putin dnes od 11.00 h SELČ v priamom prenose odpovedá na otázky, ktoré mu vopred poslali alebo ešte aj dnes posielajú občania z celej krajiny i zo zahraničia.

  Jednu z otázok dostal aj od obyvateľa Kyjeva. Ten sa ho pýtal, prečo ruské televízne stanice vykresľujú rovnako prívržencov nacionalistov Stepana Banderu a Romana Šuchevyča i tých, čo “ctia pamiatku svojich dedov” a angažujú sa v Nesmrteľnom pluku – medzinárodnom hnutí, ktorého cieľom je zachovanie pamiatky generácie žijúcej počas druhej svetovej vojny.

  Putin ho ubezpečil, že v Rusku sa o to nikto nesnaží. Podľa jeho slov si Rusko váži “strážcov pamiatky” na veteránov druhej svetovej vojny, ale zdráha sa ich výraznejšie verejne podporovať, aby im neuškodilo. “Snažíme sa nezasahovať do vnútropolitických procesov na Ukrajine,” vyhlásil Putin.

  - Reklama -