štvrtok, 21 januára, 2021
4.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Národný Front nemá peniaze na kampaň, Le Penová ich chce získať od...

Národný Front nemá peniaze na kampaň, Le Penová ich chce získať od svojich voličov

Webová stránka www.empruntpatriotique.fr (v preklade: vlastenecká pôžička) chce osloviť Francúzov, ktorí majú úspory a chcú pomôcť zlepšiť fungovanie demokracie tým, že FN požičajú peniaze na jej predvolebnú kampaň. Strana sa súčasne zaväzuje, že všetky požičané peniaze vráti.

Ako napísal denník Le Parisien, minimálna výška daru je 1500 eur, ktoré sympatizant požičiava strane na trojpercentný úrok. 

Každý darca dostane súčasne list s poďakovaním podpísaný osobne Le Penovou, ako aj certifikát dosvedčujúci vďačnosť FN za poskytnutú pôžičku. Le Parisien napísal, že každý, kto FN požičia sumu nad 75.000 eur, môže počítať aj so súkromnou večerou v spoločnosti Marine Le Penovej.

Le Parisien pripomína, že ak sa táto iniciatíva stretne s úspechom a pochopením u Le Penovej sympatizantov, vedenie FN sa definitívne zbaví aj posledného vplyvu zakladateľa strany – Le Penovej otca Jeana-Marie Le Pena, ktorý má kontrolu nad združením Cotélec, kam smerovali finančné príspevky pre FN.

Názov kampane FN pripomína zbierku, aká sa vo Francúzsku konala počas prvej svetovej vojny, dodal Le Parisien. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 15:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky