pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaIdú po ňom. Trump si kvôli kauze so zasahovaním Ruska do volieb...

Idú po ňom. Trump si kvôli kauze so zasahovaním Ruska do volieb najíma súkromného právnika

Prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Twitter o tom informoval spravodajca televíznej stanice Fox Business Charles Gasparino. Oficiálne táto správa zatiaľ nebola potvrdená.

Televízia ABC však tiež uviedla, že Trump má v úmysle najať si Marca Kasowitza ako svojho advokáta.

Agentúra Reuters dnes napísala, že najatie si súkromného advokáta môže naznačovať, že Trump berie vážne možný dosah federálneho vyšetrovania na svoju osobu a chcel by sa poistiť, ak by sa záležitosť začala vyvíjať v jeho neprospech.

Zdroje spomínaných televíznych spoločností podľa Reuters uviedli, že Kasowitz má v pláne povolať si do tímu ďalších právnikov.

Kasowitz ako známa tvár

Predpokladá sa, že títo právnici budú Trumpovi pomáhať pri vyšetrovaní, ktoré vedie viacero výborov Kongresu i ministerstvo spravodlivosti USA, ako aj nedávno vymenovaný špeciálny prokurátor Robert Mueller.

Všetky tieto zložky vedú vyšetrovanie údajnej interferencie Ruska do vlaňajších prezidentských volieb v USA, ako aj možnú kolaboráciu medzi Moskvou a volebným tímom Donalda Trumpa.

Kasowitz bráni Trumpove záujmy už vyše 15 rokov. Zastupoval ho aj v roku 2001 v spore ohľadom finančných aspektov činnosti kasína v Atlantic City v americkom štáte New Jersey, ako aj v roku 2006 v kauze ohovárania, ktorého sa dopustil autor knihy o Trumpovi.

Vlani sa tento advokát venoval i prípadu spojenému s článkom denníka The New York Times o Trumpových daňových priznaniach a obvineniu Trumpa z údajného obťažovania žien.

Agentúra Reuters uviedla, že Trump zvažuje obsadiť ľuďmi z Kasowitzovej právnickej firmy posty vo svojej administratíve: radca firmy a bývalý senátor Joseph Lieberman je považovaný za kandidáta na post riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) a Edward McNally by sa mohol stať prokurátorom v Manhattane. Bývalého partnera firmy Davida Friedmana si Trump vybral na post amerického veľvyslanca v Izraeli.

Obvinenia vyvracajú

Spravodajské služby USA v januári tohto roka dospeli k záveru, že Moskva sa snažila ovplyvniť vlaňajšie prezidentské voľby v Spojených štátoch v Trumpov prospech. Rusko tieto tvrdenia odmietlo a Trump poprel akúkoľvek tajnú dohodu medzi svojím volebným štábom a Ruskom.

Polemika o tom sa vyhrotila pred dvoma týždňami, keď Trump nečakane odvolal Jamesa Comeyho z funkcie riaditeľa FBI. Comey dohliadal na vyšetrovanie možnej tajnej dohody medzi Trumpovým tímom a Ruskom, uviedol Reuters.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img