Totálne psycho. Matovič odchádza z parlamentu. Vyhrážanie vraždou, trasúci sa hlas, ostré náboje. Toto všetko prezradil na tlačovke

  0
  Igor Matovič (Autor: TASR)

  Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič viac nebude chodiť do parlamentu, oznámil to na dnešnom brífingu pred budovou NR SR. „Keď tam prídem, prídem ako slobodný človek,“ povedal Matovič. „Nebudem viac chodiť do parlamentu ako podriadený a poskok toho psychopata,“ vyjadril sa na adresu predsedu parlamentu Andreja Danka.

  „Ako jediný sa nebojím povedať, že Robert Fico každý mesiac berie úplatok od Ladislava Bašternáka, že Robert Kaliňák zobral úplatok 600-tisíc eur od tohto Bašternáka. Som pre nich nebezpečie, lebo sa ich nebojím a oni o tom veľmi dobre vedia. Zrejme preto pred necelými dvomi rokmi sa títo ľudia rozhodli, že ma zničia a začal sa hon.“ Postupne sa k nim mal podľa Matoviča pridať aj Andrej Danko.

  „Zrejme za moju odvahu sa rozhodli ma zničiť,“ vyhlásil Matovič. Keďže podľa neho to nevedeli urobiť inak, postupne mu začali brať jeho občianske ústavné práva. Medzi nimi spomenul napríklad právo na bankové tajomstvo či právo na súkromie. Približne pred rokom mali prísť aj priame vyhrážky likvidáciou. V tom čase na jeho meno prišiel do ich rodinnej firmy list, v ktorom boli dva ostré náboje s odkazom, že do mesiaca bude po ňom. Následne vyšlo najavo, že páchateľom týchto vyhrážok bol rodinný známy Andreja Danka. Najhoršie, čo sa mu však stalo, sa malo udiať minulý týždeň, keď sa mu mali fyzickou likvidáciou vyhrážať osobne.

  „Bol som venčiť nášho psa a popritom pristúpil ku mne pán, ktorý sa tváril, že mi chce podať ruku. Potom, ako mi ju podal, veľmi silne ju stisol, vulgárne ma oslovil a povedal: „Do pondelka máš termín a vypadneš odtiaľ. Inak ti nájdem sám vlak. My ťa vyhadzovať nebudeme.“ Keď odchádzal, mal ešte dodať, že ak s týmto pôjde Matovič na políciu, iba veci urýchli. Narážať mal pritom zrejme na nedávnu záhadnú smrť exposlanca Františka Gauliedera, ktorý za nevyjasnených okolností zahynul pod kolesami vlaku. Polícia pracuje v jeho prípade s hypotézou, že mu na koľajnice mal niekto dopomôcť.

  V incidente s vyhrážaním má mať podľa Matovičovho podozrenia prsty Andrej Danko. „Osobne si myslím, že toho človeka objednal neliečený psychopat Danko. Nedokázal zrejme zniesť, že po bozkávaní výložiek som z neho druhýkrát urobil hlupáka pri otváraní listov,“ vyhlásil Matovič. „Na základe týchto skutočností som sa rozhodol, že nebudem viac chodiť do parlamentu ako podriadený a poskok toho psychopata,“ vyjadril sa. Andrej Danko je podľa neho neliečený psychopat, ktorý buzeruje a šikanuje opozičných poslancov a berie im ich ústavné práva.

  „Nebudem dobrovoľne chodiť do parlamentu a pozerať sa do očí človeka, ktorý si na mňa objedná takéto zastrašovanie. Možno to nie je Danko, možno to je to Bugár, Fico, Kaliňák alebo iný mafoš, ktorý sa vo vláde hýbe. A možno sa na tom dohodli spoločne,“ uviedol. S takýmto pocitom líder Obyčajných ľudí viac nedokáže podľa svojich slov do parlamentu chodiť.

  Svoj poslanecký mandát si Matovič ponechá, ráta však s tým, že pre neúčasť na parlamentných schôdzach príde o plat. Tvrdí, že svojich voličov týmto krokom nezrádza, do parlamentu chce naďalej chodiť ako “slobodný človek”.

   

  - Reklama -