utorok, 3 augusta, 2021
25.4 C
Bratislava
ÚvodArénaPalestínsky prezident velebí a platí teroristov, spustil tvrdé slová izraelský premiér

Palestínsky prezident velebí a platí teroristov, spustil tvrdé slová izraelský premiér

Netanjahu to vyhlásil v rámci svojho prejavu na dnešnom pravidelnom zasadnutí vládneho kabinetu. Agentúra AP upozornila, že sa tak stalo niekoľko týždňov pred plánovanou cestou amerického prezidenta Donalda Trumpa do Izraela.

Prvá Trumpova cesta do Izraela odzrkadľuje podľa izraelského predsedu vlády pevné spojenie medzi týmito dvoma krajinami. Netanjahu uvítal, že Trump presadzuje obnovenie mierových rokovaní s Palestínčanmi. Kritizoval však palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása za “velebenie a platenie teroristov”. Abbás podľa izraelského premiéra taktiež klame pokiaľ ide o kázanie deťom o mieri.

Palestínsky “fond pre mučeníkov” vypláca približne 35.000 rodín Palestínčanov zabitých alebo zranených počas dlhotrvajúceho konfliktu s Izraelom s tým, že tieto platby majú pokrývať sociálne dávky obetí.

Izrael však dlhodobo namieta, že fond vlastne oslavuje terorizmus a motivuje k zabíjaniu. Netanjahu v uplynulom týždni vyzval Abbása, aby “financoval mier, nie zabíjanie”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -