streda, 20 októbra, 2021
13.2 C
Bratislava
ÚvodArénaAk neurobíte toto, vaša moc vás zničí, nebral si pápež opäť servítku...

Ak neurobíte toto, vaša moc vás zničí, nebral si pápež opäť servítku pred ústa

Vo svojom posolstve, vopred nahranom vo Vatikáne, pápež publiku tvorenému z veľkej časti inovátormi, odkázal, že čím sú mocnejší, tým väčší vplyv má ich konanie na ľudí a o to musia byť pokornejší. “Ak to neurobíte, vaša moc vás zničí a vy zničíte iných,” upozornil František.

Zmienil sa aj o jednej z nosných tém svojho pontifikátu – tzv. kultúre odpadu, keď spomenul svoj taliansky pôvod a odchod svojich rodičov do Argentíny.

“Moji rodičia a starí rodičia zažili osud tých, ktorí všetko opustili. Mohol som veľmi dobre skončiť medzi ľuďmi na okraji spoločnosti. A to je dôvod, prečo sa vždy sám seba hlboko vo svojom srdci pýtam: prečo oni a nie ja?” uviedol pápež na margo ľudí vylúčených zo spoločnosti.

Agentúra DPA pripomenula, že pápežovi leží na srdci osud chorých, opustených, detí, migrantov, väzňov i nezamestnaných, pričom zdôrazňuje nutnosť zrodu spravodlivejšej spoločnosti.

V tejto súvislosti uviedol: “Aké úžasné by to bolo, keby vedecké a technologické inovácie prichádzali súčasne s väčšou rovnosťou a sociálnou inklúziou”. Dodal, že by bolo úžasné, keby sme v čase, keď objavujeme nové vzdialené planéty, dokázali znovu objavovať potreby bratov a sestier blízko nás.


 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 12:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img