sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Rozprávkový majetok! Najbohatším ruským miliardárom dominujú oceliarski magnáti

Rozprávkový majetok! Najbohatším ruským miliardárom dominujú oceliarski magnáti

Finančnými suchotami rozhodne netrpia, práve naopak. V najnovšom rebríčku miliardárov prestížneho magazínu Forbes za rok 2017 nájdeme aj takmer stovku ruských superboháčov.

V porovnaní s vlaňajškom vzrástol počet ruských dolárových miliardárov zo 77 na tohtoročných 96, pričom až na Elenu Baturinovú, ktorá sa pohybuje na samom konci hodnotenia, dominujú rebríčku výhradne muži.

Už druhý rok po sebe sa najbohatším Rusom stal 61-ročný Leonid Michelson, spolumajiteľ plynárenského koncernu Novatek, ktorý sa aktuálne môže popýšiť majetkom vo výške 18,4 miliardy dolárov. Oproti roku 2016 si Michelson navyše aj finančne polepšil.

V celkovom hodnotení globálnych miliardárov však patrí Michelsonovi až“ 46. miesto. 

Ako dokumentuje aj tento obrázok, podnikateľské špičky sú v Rusku neraz prepojené s najvyššími politickými kruhmi. Spokojný Michelson sedí vpravo. Zdroj: Facebook, Leonid Mikhelson

V poradí druhým najbohatším Rusom sa stal oceliarsky magnát Alexej Mordašov, ktorého majetok dosahuje v súčasnosti hodnotu 17,5 miliardy dolárov. 

Aj tretím v poradí je obchodník s oceľou, menovite Vladimir Lisin (16,1 miliardy USD), no a pomyselnú zemiakovú medailu má blízky priateľ Vladimira Putina Gennadij Timčenko, ktorý je obchodným partnerom už spomenutého Michelsona.

Timčenkov majetok má hodnotu rovných 16 miliárd dolárov, čo ho v celosvetovom rebríčku miliardárov radí na 59. priečku.

Práve rastúce ceny ocele, ako aj posilnenie ruského rubľa sú za lepšími finančnými výsledkami v porovnaní s vlaňajším rokom.

Zaujímavosťou je tiež fakt, že z vybraných miliardárov sú mnohí majiteľmi známych športových klubov.

Slovenským priaznivcom sú najznámejší určite majiteľ futbalovej Chelsea Londýn Roman Abramovič (9,1 miliardy USD, celkovo 139. miesto) či výstredný cyklistický fanatik a niekdajší zamestnávateľ Petra Sagana Oleg Tiňkov (1,2 miliardy USD, 1678. miesto).

V športe sa finančne, respektíve vlastnícky angažujú napr. aj Leonid Fedun, Dmitrij Rybovlev či Alisher Usmanov. Všetci spomínaní superboháči majú ako svoje hračky futbalové kluby.

Čo sa týka samotného globálneho miliardárskeho rebríčka, najbohatším človekom planéty je s majetkom 86 miliárd dolárov Američan Bill Gates, nasledovaný krajanom Warrenom Buffetom (75,6 miliardy) a tretí je tiež Američan Jeff Bezos. Zakladateľ Amazonu dosahuje majetok vo výške 72,8 miliardy dolárov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 08:12 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky