sobota, 5 decembra, 2020
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Banáš otvorene: Mladí novinári dnes musia povinne klamať a vymývať ľuďom mozgy....

Banáš otvorene: Mladí novinári dnes musia povinne klamať a vymývať ľuďom mozgy. Jeden ma pozval na pivo a tam mi súkromne povedal…

Už mnohokrát som písal o snahe vykoreniť nás Slovákov, Čechov, Maďarov, Poliakov, Ukrajincov, Rusov, Chorvátov, Srbov, Bulharov, Rumunov a ďalšie národy zo svojich koreňov, zo svojej postele, zo svojho života. Preto už nemáme Dom detí, ale Kidhouse, nemáme Slovenskú krčmu, ale Slovak Pub,“ poznamenal.
 
Príznačné je, že niektoré naše médiá už nemajú úroveň, ale len level. Ak vás vytrhnú z koreňov, zmeníte sa na vyschnutú manipulovateľnú trstinu ochotnú za pár šestákov makať na ľudomilých cudzích vlastníkov vo vlastnej krajine. Budeme makať, konzumovať a plodiť nových pracantov a nových konzumentov. To je jediná úloha, ktorú nám prisudzujú naši-nenaši chlebodarcovia,“ uviedol.
 
Podľa jeho slov nás nikto nebude zatvárať a trestať, dnes postačí len vlastniť naše mozgy.
 
Na besedách jasne formulujem úlohu médií, ktorých zmysel nie je informovať, ale formovať kritický svetonázor, nie hľadať pravdu, ale manipulovať a vymývať mozgy,“ vyhlásil.
 
Následne si spomenul na to, ako ho pozval na pivo mladý novinár, ktorý o ňom písal nezmysly. Ospravedlňoval sa a rozplakal sa.
 
Mám dve deti, z niečoho musím žiť. Ja som ten článok vlastne nepísal. Z toho, čo som napísal, nechali len moje meno,“ uviedol mu podľa Banášových slov.
 
To sme už kedysi počuli. Klasické zdôvodnenie krivenia novinárskych charakterov, na ktoré sme – my starší – zvyknutí z čias socializmu. Len vtedy nikto netvrdil, že je demokracia a sloboda prejavu. Bola oficiálne cenzúra a každému novinárovi bolo jasné, kam môže zájsť. Aj vďaka tomu je moja generácia vytrénovaná v hľadaní alternatívnych názorov,“ dodal.
 
Dnes podľa neho nie je cenzúra oficiálna, ale neoficiálna.
 
Každý redaktor vie, že do istých tém sa jednoducho nesmie pustiť, isté informácie nesmie poskytnúť. Slobodný prejav – povedané slovami Viktora Orbána, je dnes v Európe zakázaný,“ povedal Banáš vo vzťahu k maďarskému premiérovi.
 
Som Slovák a nikdy zo mňa neurobia Maďara, Poliaka, Rusa, Američana či Nemca. Som Slovák, a preto mám Maďara, Poliaka, Rusa, Američana a Nemca v úcte a v láske – ako svojich bratov. Preto mám v úcte a láske aj moslimov, ale nemám v láske a v úcte toho, kto moslimov vyháňa z ich vlasti. Toho, kto ich k nám posiela so svojím zámerom a dáva im falošnú nádej. Som slovenský vlastenec a slovenskú vlajku zdvihnem nielen po víťazných hokejových zápasoch,“ povedal.
 
A spomenul aj America first, ktoré predniesol prezident USA Donald Trump.
 
Je to považované za samozrejmosť. Keď ale Slovák opatrne povie ,Najprv Slovensko', je považovaný za antisemitu, antiislamistu, homofóba, xenofóba, nacionalistu či fašistu,“ vyjadril sa.
 
Pôvodný text TU.
 
V závere sa potom vrátil k svojmu tradičnému slovenskému odevu, ktorý nosí aj preto, aby prejavil solidaritu s malým, ale hrdým a sebavedomým kráľovstvom Bhután, ukrytým v Himalájach.
 
Darí sa im odolávať tlaku konzumu. Pevným putom, ktoré ich drží pri morálnej a duchovnej sile, je okrem ich viery aj láska k vlasti a k svojmu národu,“ spomenul.
 
Podľa jeho slov by sme si mali brať z tejto krajiny príklad. Krajina je podľa jeho názoru doslova rozprávkovou krajinou, ktorá odoláva tlaku mocichtivých a privíta každú pomocnú ruku, ktorá ju na tej ceste povzbudí.
 
Ak nepôjdeme ich cestou, zmeníme sa nielen my na Slovensku, ale aj v Európe na kráľovstvo, o ktorom budú raz naši potomkovia rozprávať svojim potomkom rozprávky,“ dodal.
 
Aj preto je, ako tvrdí Banáš, najvyšší čas, aby aj zo Slovenska zaznel jasný hlas podobný tomu, ktorý je, bohužiaľ, v Európe plnej politických trasorítok len jediný, maďarského premiéra Viktora Orbána.
 
Zdieľal aj jeho video TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

WHO: Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete stúpol o vyše 628.000

Za posledný deň bolo na celom svete zaregistrovaných viac ako 628.000 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom celkový počet prípadov presiahol 64,6 milióna....

Zavraždená maltská novinárka bola “irelevantná”, uviedol bývalý premiér

Podľa bývalého premiéra Malty Josepha Muscata bola zavraždená novinárka Daphne Caruanová Galiziová v čase svojej smrti v roku 2017 "irelevantná". Vyšetrovateľom to...

Voľby USA: Víťazstvo Bidena potvrdili aj v Kalifornii, má tak dostatok hlasov

Predstavitelia amerického štátu Kalifornia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe Biden. Informovala o tom v...

VIDEO Bitka a kopance pre rúško

Polícia pátra po mužoch, ktorých zachytila kamera na autobusovej stanici v Nitre. Muž na videu upozornil dvojicu na rúško na tvári....

Rokovania o obchodnej dohode medzi EÚ a Britániou sa prerušili

Rokovania o budúcich obchodných vzťahoch Británie a EÚ boli v piatok prerušené po tom, čo obe strany vyhlásili, že podmienky na uzavretie...

Niektoré školy riešia cez víkend testovanie. Ministerstvo školstva v piatok večer nevedelo, ktoré to sú

Niektoré školy na Slovensku sa cez víkend zapoja do testovania žiakov, ich zákonných zástupcov a zamestnancov školy. Ide o pilotný projekt, výsledkom ktorého má...

Rakúsko: Exminister financií Grasser dostal za korupciu osem rokov väzenia

Bývalý rakúsky minister financií Karl-Heinz Grasser bol v piatok uznaný za vinného zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a sprenevery v celkovej výške...
Slovensko
Pozitívne vzorky 113,392 Úmrtí 957 Uzdravení 77,142 Infikovaných 35,293 Last updated: 5. decembra 2020 - 09:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky