pondelok, 21 septembra, 2020
15.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Sú matovičovci na prahu ďalšieho zemetrasenia? Pozrite sa, ktorý poslanec už viac...

Sú matovičovci na prahu ďalšieho zemetrasenia? Pozrite sa, ktorý poslanec už viac nesedí pri „svojich“

V septembri 2016 hnutie OĽaNO-NOVA opustil exposlanec Daniel Lipšic. Rozhodol sa tak na základe tragickej dopravnej nehody, ktorú mal a v dôsledku ktorej vyhasol jeden ľudský život. Viac sme o tom písali TU.

Vo februári tohto roka poslaneckému klubu Obyčajných ľudí zamávali poslankyňa Viera Dubačová a jej kolega Oto Žarnay. Hlavným dôvodom ich odchodu mal byť líder Obyčajných ľudí Igor Matovič a jeho myšlienky o pretransformovaní antikorupčného zoskupenia na konzervatívne hnutie. Viac sme o tom písali TU.

Nateraz vyvstáva otázka, či príde Matovič o ďalšieho poslanca. Tentokrát by to mohol byť jeho bratranec, ktorý je zároveň jedným zo zakladajúcich členov hnutia a podpredsedom Výboru NR SR pre kultúru a médiá Jozef Viskupič.

Zdroj: Facebook / Jozef Jofo Viskupič – Fotografia z 23. marca 2016 zachytáva všetkých členov OĽaNO-NOVA spolu. V treťom rade zľava sedí Jozef Viskupič obklopený svojimi kolegami z hnutia. Po jeho ľavej ruke sedí poslankyňa Anna Verešová, po pravej má poslanca Richarda Vašečku.

Viskupič počas 14. marcovej schôdze totiž nesedel v parlamentných laviciach vedľa svojich kolegov z hnutia, ale osamotene cez uličku a o rad vyššie. Parlamentné listy sa ho preto pýtali, či majú v hnutí rozkol a či jeho odčlenenie je symbolom odchodu z materskej strany. Podľa Viskupičových slov je to úsmevná téma. „Nevyšlo miesto, keďže sa rozrástli rady nezaradených poslancov,“ komentoval v stručnosti situáciu, ktorá nastala po odídení Dubačovej a Žarnaya od Obyčajných ľudí a ich následnom pridaní sa k skupine okolo nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého.

Ako ďalej Viskupič vysvetľoval, zoskupenie poslancov okolo Beblavého malo požiadavku, aby mohli sedieť spolu, čo znamenalo, že jeden z Obyčajných sa musel presadiť. „Nemal som s tým problém, mojou jedinou požiadavkou bolo, aby som sedel pri uličke a nemusel tak prechádzať poza chrbát ostatných poslancov,“ vysvetlil pre PL. „Sedím de facto sám, okolo mňa sú voľné miesta a rozšírili sme rady OĽaNO aj do stredu parlamentu,“ dodal v závere.

Zdroj: Reprofoto / NRSR – Pohľad do poslaneckých lavíc počas zasadania 14. marcovej schôdze. Poslanec Jozef Viskupič sedí od zvyšku hnutia o rad vyššie a oddeľuje ich ulička.

Skupinu okolo exsieťara Miroslava Beblavého aktuálne tvoria poslankyne Simona Petrík, Zuzana Zimenová, Katarína Macháčková, Viera Dubačová a poslanci Jozef Mihál, ktorý pred pár týždňami opustil SaS či už spomínaný Oto Žarnay.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Maďarsko od pondelka sprísnilo nosenie rúšok

Od pondelka platia v Maďarsku podľa vládneho nariadenia prísnejšie podmienky nosenia rúšok. Základnou zmenou je, že rúško už nie je možné nahradiť...

Počas nedele pribudlo 79 nakazených novým koronavírusom

Na Slovensku v nedeľu (20. 9.) pribudlo 79 nakazených novým koronavírusom. Ich celkový počet tak stúpol na 6756. Laboratóriá otestovali 1952 vzoriek....

V Indonézii spozorovali dve mláďatá vážne ohrozeného druhu nosorožca

Indonézske úrady spozorovali v národnom parku na indonézskom ostrove Jáva dve mláďatá takmer vyhnutého nosorožca jávskeho. Informovala o tom v nedeľu agentúra...

AKTULIZOVANÉ Pokračuje hlavné pojednávanie s Kotlebom v kauze kontroverzných šekov

Pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku pokračuje hlavné pojednávanie s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom v kauze kontroverzných šekov.

Minister zdravotníctva ČR Vojtěch rezignoval. Babiš mu za prácu poďakoval

Doplnená správa Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch rezignoval. Odchod z funkcie oznámil v pondelok ráno na tlačovej konferencii, informoval...

Uzbecký vicepremiér Barnojev podľahol komplikáciám spôsobeným SARS-CoV-2

Uzbecký vicepremiér Uktam Barnojev podľahol komplikáciám spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2. Agentúru RIA Novosti o tom v nedeľu informoval operačný krízový štáb zriadený vládou.

Princ Charles varuje: Kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia SARS-CoV-2

Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia nového koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu...
Slovensko
Pozitívne vzorky 6,756 +79 Dnes Úmrtí 39 Uzdravení 3,571 Infikovaných 3,146 Last updated: 21. septembra 2020 - 11:08 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky