nedeľa, 28 februára, 2021
2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Nie je to islamský terorizmus, uisťovala britská premiérka po útoku na Londýn....

Nie je to islamský terorizmus, uisťovala britská premiérka po útoku na Londýn. Stála tam ako pred inkvizíciou, vysvetľuje spisovateľ Kuras

Kuras si vo svojom komentári všíma slová premiérky Theresy Mayovej, ktorá podotkla, že Masoodov útok vo Westminstri nebol islamským útokom. „Bola k tomu, pravda, donútená a zaskočená otázkou jedného poslanca, znejúcou takto: ´Môže pani premiérka potvrdiť, že to nebol akt islamského terorizmu?´ Pani premiérka síce mala šancu sa poslanca spýtať, akého terorizmu si teda myslí, že to bol akt, ale namiesto toho, akoby obžalovaná pred inkvizíciou, sa ponáhľala odpovedať takto: ´Absolútne. Nebol to terorizmus islamský, ale islamistický, perverzný výklad slávneho náboženstva',” konštatuje Kuras.

Bezpečnostní predstavitelia si tak podľa jeho slov budú ďalej lámať hlavu nad príčinami (ne)islamského terorizmu a márne sa pokúšať zostavovať typický profil (ne)islamského teroristu, konajúceho ako osamelý vlk.

„Od jedného po druhý budú nachádzať, netypické 'a neislamské' správanie, históriu drobnej zločinnosti, hriešny život a neznalosť náboženstva, v ktorého mene teroristický čin spáchal. Každý im bude vychádzať inak, netypicky, vyšinuto, neislamsky, pomätene. Nájdu u nich však predsa len niečo spoločné: Na ´radikálny´ islam konvertovali alebo sa z ´vlažného' islamu ´radikalizovali´ – často vo väzení alebo v podobnom životnom šoku pôsobiacom ´obrátenie´ na vieru,” podotkol Kuras so slovami, že potom sa z anonymných hriešnikov premenili na celebrity. Poukazuje pritom napríklad na Korán.

„Zomrieť v útoku na KAFIRO je najrýchlejší spôsob pokánia za hriechy, vyhnutie sa peklu a vystúpenie na nebesia. Tak si tieto a podobné verše vykladajú samovražední teroristi. A to je, samozrejme, ten perverzný výklad slávneho náboženstva. Ten správny výklad je ten, že obyčajní hriešni či vlažne veriaci moslimovia sa radikalizujú islamofóbiou pravicového extrémizmu,” uzavrel.

Pôvodný text TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 +2,848 Dnes Úmrtí 7,075 +109 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 00:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky