piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Na Slovensku bujnie neofašizmus, tvrdí New York Times

Na Slovensku bujnie neofašizmus, tvrdí New York Times

Článok sa začína časťou venovanou predsedovi Slovenského Hnutia Obrody Róbertovi Švecovi. Titulná fotografia článku je dokonca z 11. marca tohto roku, z Čakajoviec pri Nitre, ktoré sa stali dejiskom konania osláv 78. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Na fotografii stojí Švec a uctieva si pamiatku exprezidenta Jozefa Tisa. Ako sa píše v článku nytimes.com, Švec je nabudený a trúfa si svoje mimoparlamentné hnutie dostať do Národnej rady Slovenskej republiky.

Známy denníktiež píše, že takto sa európsky neofašizmus dostáva z tieňa von a tvrdí, že predseda SHO vstupuje do priestoru banskobystrického župana Mariana Kotlebu. Denník svojich čitateľov oboznamuje s Kotlebovou politickou kariérou. Pripomína, ako v roku 2013 vyhral voľby do vyšších územných celkov v Banskobystrickom samosprávnom kraji a pokračuje úspechom v minuloročných parlamentných voľbách.

V článku sa vyjadruje aj bloger Ján Benčík: „Nazvali ma židom a povedali, že by som mal zomrieť, zomrieť, zomrieť.”. Priestor dostal aj šéf Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev, ktorý môže byť protikandidátom Kotlebu v jesenných župných voľbách. „Sú proti Američanom, Maďarom, židom, ľuďom čiernej pleti a Aziatom,” hovorí Mičev.

Samotný Švec v článku svoju príslušnosť k neonacizmu odmieta. „Keď Američania priniesli svoje vlajky do parkov alebo na verejné akcie, nikto nič nepovedal,” vyjadril sa predseda SHO s tým, že keď to urobia oni, označujú ich za neonacistov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -