Razia proti islamistom v Nemecku. Policajti mali plné ruky práce

  0
  Protest nemeckej krajnej pravice proti migrantom a islamu (Autor: TASR)

  Približne 370 policajtov sa zapojilo do masovej akcie, ktorú bezpečnostné zložky odštartovali v utorok ráno v Hildesheime. Na mušku si muži zákona vzali mešitu, sídlo organizácie Nemeckojazyčný islamský kruh (DIK) a byty ôsmich členov, dnes už zakázanej skupiny radikálov. Prehľadané miesta boli podľa vyšetrovateľov centrami radikálnej salafistickej scény v Nemecku.

  Aj berlínsky útočník Anis Amri, ktorí vlani na vianočných trhoch v nemeckej metropole zabil dodávkou dvanásť ľudí, navštevoval organizáciu DIK. Bolo to počas februára 2016 a hlásatelia nenávistných myšlienok džihádu a radikálneho islamu v tejto skupine pôsobili až do chvíle, keď jej pôsobenie pred pár dňami zakázali úrady.

  Minister vnútra spolkovej krajiny Dolné Sasko Boris Pistorius uviedol, že zakázaním asociácie zničili jeden z hlavných bodov salafistickej scény v Nemecku. Salafisti patria k radikálnym vyznávačom islamu.

  Polícia zatiaľ nezverejnila informácie, či bol pri rozsiahlej razii niekto zatknutý, ale údajne došlo k zadržaniu významného množstva dôkazového materiálu. Pistorius uviedol, že razie neboli v žiadnom prípade namierené proti moslimom žijúcim v Nemecku, ale proti „pomýleným fanatikom“, ktorí zneužívajú náboženstvo na ospravedlnenie podpory terorizmu.

  Celý text v angličtine nájdete TU.

  - Reklama -