streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Elitný rebríček, do ktorého sa nedostali USA. Zato Nemecko, Rakúsko i Švédsko...

Elitný rebríček, do ktorého sa nedostali USA. Zato Nemecko, Rakúsko i Švédsko sú tam

Slovensko by ste v rebríčku hľadali márne. V prestížnom rebríčku Svetového obchodného fóra, ktorý hodnotí desať najvyspelejších svetových ekonomík z hľadiska otvorenosti a vyspelosti obchodovania, sa nachádzajú výhradne zástupcovia Európy a Ázie.

Hospodárske veľmoci ako USA, Kanada či Austrália však v Top 10 nefigurujú. Naopak, medzi ocenenými sú skôr menšie, no všetko bohaté krajiny. Koniec koncov, inak by sa asi ťažko dostali do elitnej desiatky.

„Rebríček s názvom Global Enabling Trade Report 2016 zhodnotil 136 svetových ekonomík z hľadiska ich kapacity uľahčiť tok tovarov cez hranice do konečnej destinácie,“ upresňuje vo svojom krátkom perexe portál China Daily.

Prvé dve priečky obsadili zástupcovia z Ázie, pričom na samý vrchol vystúpil Singapur. Malý mestský štát dosiahol v indexe hodnotenia známku 6.0, čím o tri desatiny bodu predstihol Holandsko a Hongkong na delenom druhom mieste.

Najviac ´trade-friendly´ ekonomika je v Singapure. Zdroj: Facebook/Singapore Tourism

Pomyselná „zemiaková“ medaila patrí hneď trom krajinám, ktoré dosiahli hodnotenie 5.6 bodu. Menovite ide o Luxembursko, Švédsko a Fínsko.

Rovnako trojica zástupcov vďaka zisku 5.5 boda obsadila delenú siedmu priečku, pričom ide výhradne len o európske štáty – Belgicko, Nemecko a Rakúsko.

Na samom dne je so ziskom 2,88 bodu Venezuela.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -