streda, 1 decembra, 2021
6.4 C
Bratislava
ÚvodArénaHlúpa zaťatosť, veľké sklamanie, nátlak na poslancov, chaos. Vzájomné obviňovania, kto môže...

Hlúpa zaťatosť, veľké sklamanie, nátlak na poslancov, chaos. Vzájomné obviňovania, kto môže za neschválenie zrušenia hazardu v Bratislave

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal ešte včera neskoro večer vyjadril na svojom profile na sociálnej sieti veľké sklamanie z konečného výsledku hlasovania. Podľa neho mesto urobilo všetko pre to, aby petícia bola úspešná a aby bol návrh všeobecne záväzného nariadenia o zákaze hazardu v hlavnom meste adekvátne pripravený. Konečné rozhodnutie, ktoré včera padlo, bolo už plne v kompetencii mestského zastupiteľstva, ako napísal primátor. I keď zastupiteľstvo pôvodne jednohlasne udelilo Nesrovnalovi mandát na prípravu VZN, skutočný postoj niektorých poslancov sa podľa primátora ukázal až pri konečnom hlasovaní.

Zdroj: Facebook: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu

Podľa poslanca zastupiteľstva a starostu mestskej časti Petržalka Vladimíra Bajana však za včerajšie fiasko môže práve primátor. „Som rozčarovaný zo záveru celodennej diskusie k zákazu hazardných hier na pôde mestského zastupiteľstva. Za výsledok nesie plnú zodpovednosť chaotické (zámerne?) vedenie schôdze zo strany pána primátora, ktoré spôsobilo, že poslanci nemali možnosť napriek prísľubu a celodennej diskusii hlasovať o regulácii hazardu. Veľká časť poslancov zvažovala možnosť ponechať napríklad kasína v hoteloch a práve túto výnimku chceli uplatniť. Primátor najprv prisľúbil, že sa o tom bude hlasovať na záver. Z nepochopiteľných dôvodov však napokon svoj postoj zásadne zmenil a napriek tomu, že veľká časť diskutujúcich poslancov sa v rozprave prikláňala k regulácii, nie k úplnému zákazu, spôsobil chaos a tomuto postupu zabránil. Je to práve primátor, kto podrazil petičiarov a kto sklamal,“ napísal vo svojom vyjadrení Bajan. Podľa neho by teraz primátor nemal podpísať uznesenie o neprijatí VZN a mal by hľadať spôsob, ako diskusiu opäť obnoviť. Iba v tom prípade dokáže, že to so zákazom hazardu myslí vážne, myslí si petržalský starosta.

Asociácia zábavy a hier vo svojom stanovisku k včerajšiemu večernému hlasovaniu uviedla, že celá diskusia skĺzla do roviny osočovania a invektív. Zároveň považuje spôsoby nátlaku, ktoré vyvinuli predstavitelia iniciatívy Zastavme hazard voči poslancom bratislavského mestského zastupiteľstva, za hrubé porušenie princípov slobody v rozhodovaní volených predstaviteľov občanov. Podľa asociácie práve agresívny a nekonštruktívny prístup iniciatívy znemožnil serióznu diskusiu o rozumnej regulácii hazardu na území mesta. Dominika Lukáčová z asociácie uviedla, že členovia asociácie sú pripravení na rozumnú a zmysluplnú diskusiu o regulácii hazardu, ktorá ale „nie je možná s ľuďmi, ktorí sa odmietajú zaoberať napríklad hrozbou, že absolútna prohibícia hazardu spôsobí vznik čierneho hazardu, ktorí púšťajú do médií lživé a nezmyselné údaje a nepravdivé čísla a ktorým nakoniec nejde o nič iné, len o presadenie ich svetonázoru, ktorý chcú vnútiť všetkým“.

Poslanec mestského zastupiteľstva a známy spevák Marián Greksa vysvetľoval na sociálnej sieti, prečo nehlasoval za VZN v takej podobe, v akej išlo do hlasovania. Zároveň napísal, že jeho kolegovia, ktorí tlačili na absolútny zákaz hazardu, vedeli, že to nemôže prejsť. Pre hlúpu zaťatosť sa tak nezakázalo vôbec nič. Greksa sa s poľutovaním vyjadril, že sa v Bratislave nezbavíme ani len automatov v krčmách. „Veľká škoda.“

Zdroj: Facebook/Marian Greksa

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 15:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img