sobota, 26 novembra, 2022
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaUrobil mu výpočet. Razie za Ficovej vlády mávajú mediálny efekt, tvrdí komentátor

Urobil mu výpočet. Razie za Ficovej vlády mávajú mediálny efekt, tvrdí komentátor

Rozmenil to na drobné. Známy komentátor Dag Daniš si po včerajšom policajnom zásahu v byte Ladislava Bašternáka „posvietil“  na razie predsedu vlády Roberta Fica.

Okrem „valentínskej“ razie u Bašternákovcov spomína Daniš tiež ďalšie tri známe kauzy: Váhostav, smerácky poslanec Jánoš a elektrárne.

„Policajné razie v citlivých kauzách nikdy neviedli k obžalobe a odsúdeniu podozrivých. Motívy boli iné,“ začína novinár vo svojom komentári na portáli Aktuality.sk.

Bašternák

Už v júni podnikla polícia prvú raziu vo firmách „nášho človeka“, čo bolo v čase, keď sa začali demonštrácie pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte. Po trištvrte roku prišla teraz v poradí druhá razia. Podľa autora komentára však išlo o policajné akcie len naoko.

 „Napriek vyšetrovaniu a raziám Bašternák dodnes nie je trestne stíhaný. Stíhanie sa celý čas vedie iba vo veci'. Alebo od veci,“ spomína Daniš.

Váhostav

Do firmy Juraja Širokého zavítala polícia v apríli 2015. Následne bol na políciu predvolaný aj samotný bohatý oligarcha.

„Nebol obvinený, vypovedal len ako svedok. Poprel, že by bol akcionárom Váhostavu, a išiel domov. Veľkú časť dlhov podniku nakoniec prebral štát,“ pripomína Daniš.

Poslanec Jánoš

Smerácky poslanec toho mal na rováši viac. Okrem podozrenia z vyberania „sponzorského“ pre vládnu partaj čelil Jánoš aj podozreniu z domáceho násilia. Raziu vykonala polícia v  marci 2015.   

„Jánoš je síce trestne stíhaný, no nie pre podozrenia z korupcie, ani za ekonomickú trestnú činnosť,“ upozorňuje komentátor.

Stíhaný je Jánoš „len“ za domáce násilie. 

Elektrárne

Posledná z mediálne známych razií. 

„Polícia niekoľkokrát podnikla razie v Slovenských elektrárňach, resp. v jadrovej elektrárni Mochovce (plus v Gabčíkove). Séria zásahov vyvrcholila minulý rok. Po raziách nebol nikto úspešné stíhaný (odsúdený),“ píše okrem iného Daniš.

Komentátor na záver urobil aj stručné zhrnutie spomenutých zásahov, z ktorého vyplýva, že: „Efekt všetkých spomenutých policajných akcií bol prevažne mediálny, prípadne politický alebo obchodný. Niektoré pomohli záujmom oligarchov, iné pomohli Kaliňákovi, prípadne Ficovi. Justičné motívy razií sa zatiaľ nepotvrdili. Sú nezvestné.“

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -