Urobil mu výpočet. Razie za Ficovej vlády mávajú mediálny efekt, tvrdí komentátor

  0
  Robert Fico (Autor: TASR)

  Rozmenil to na drobné. Známy komentátor Dag Daniš si po včerajšom policajnom zásahu v byte Ladislava Bašternáka „posvietil“  na razie predsedu vlády Roberta Fica.

  Okrem „valentínskej“ razie u Bašternákovcov spomína Daniš tiež ďalšie tri známe kauzy: Váhostav, smerácky poslanec Jánoš a elektrárne.

  „Policajné razie v citlivých kauzách nikdy neviedli k obžalobe a odsúdeniu podozrivých. Motívy boli iné,“ začína novinár vo svojom komentári na portáli Aktuality.sk.

  Bašternák

  Už v júni podnikla polícia prvú raziu vo firmách „nášho človeka“, čo bolo v čase, keď sa začali demonštrácie pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte. Po trištvrte roku prišla teraz v poradí druhá razia. Podľa autora komentára však išlo o policajné akcie len naoko.

   „Napriek vyšetrovaniu a raziám Bašternák dodnes nie je trestne stíhaný. Stíhanie sa celý čas vedie iba vo veci'. Alebo od veci,“ spomína Daniš.

  Váhostav

  Do firmy Juraja Širokého zavítala polícia v apríli 2015. Následne bol na políciu predvolaný aj samotný bohatý oligarcha.

  „Nebol obvinený, vypovedal len ako svedok. Poprel, že by bol akcionárom Váhostavu, a išiel domov. Veľkú časť dlhov podniku nakoniec prebral štát,“ pripomína Daniš.

  Poslanec Jánoš

  Smerácky poslanec toho mal na rováši viac. Okrem podozrenia z vyberania „sponzorského“ pre vládnu partaj čelil Jánoš aj podozreniu z domáceho násilia. Raziu vykonala polícia v  marci 2015.   

  „Jánoš je síce trestne stíhaný, no nie pre podozrenia z korupcie, ani za ekonomickú trestnú činnosť,“ upozorňuje komentátor.

  Stíhaný je Jánoš „len“ za domáce násilie. 

  Elektrárne

  Posledná z mediálne známych razií. 

  „Polícia niekoľkokrát podnikla razie v Slovenských elektrárňach, resp. v jadrovej elektrárni Mochovce (plus v Gabčíkove). Séria zásahov vyvrcholila minulý rok. Po raziách nebol nikto úspešné stíhaný (odsúdený),“ píše okrem iného Daniš.

  Komentátor na záver urobil aj stručné zhrnutie spomenutých zásahov, z ktorého vyplýva, že: „Efekt všetkých spomenutých policajných akcií bol prevažne mediálny, prípadne politický alebo obchodný. Niektoré pomohli záujmom oligarchov, iné pomohli Kaliňákovi, prípadne Ficovi. Justičné motívy razií sa zatiaľ nepotvrdili. Sú nezvestné.“

  - Reklama -