piatok, 14 mája, 2021
11.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Petícia: Žiadame potrestať nebezpečné vyhrážanie voči Jánovi Benčíkovi

Petícia: Žiadame potrestať nebezpečné vyhrážanie voči Jánovi Benčíkovi

Vedení odkazom histórie, svojimi osobnými skúsenosťami, svedomím a zodpovednosťou za dianie v spoločnosti, vyjadrujeme podporu Jánovi Benčíkovi, ktorý sa stavia proti násiliu za nás všetkých.

November 1989 nás spojil v zápase za slobodu, ľudskosť a znášanlivosť. Pád komunizmu otvoril priestor pre demokraciu a každodennú slušnosť. Sloboda však nie je samozrejmosť. Nezabúdame, že za vlastnú slobodu treba bojovať. Naša sloboda a demokracia sú dnes na Slovensku znova ohrozené dvíhajúcou sa vlnou fašizmu a trestuhodnou toleranciou verejnosti voči praktikám a politikom z čias komunizmu a ich nasledovníkom. Vážnou hrozbou je aj pasivita občanov a verejnosti tam kde sa žiada zanietená obrana demokracie a humanity.

Jeden z ľudí Novembra 1989, Ján Benčík sa dôsledne a s odvahou postavil šíreniu rasovej nenávisti a násilia. Jána Benčíka si vážime a podporujeme ho. S vážnym znepokojením evidujeme vyhrážky násilím voči nemu a jeho rodine. Odsudzujeme ich nositeľov a obraciame sa na políciu aby Jána Benčíka pred násilníkmi účinne chránila.

Žiadame políciu a prokuratúru Slovenskej republiky aby nebezpečné vyhrážanie a prenasledovanie Jána Benčíka osobou Dalibora Kohára podľa §360 a 360a zastavila.

Voláme všetkých kto ste proti násiliu, kto ste za slobodu, ľudskosť a znášanlivosť, postavme sa spoločne na obranu slušnosti, slobody a demokracie.

Katarína Adamicová, Martin
Bohuš Beňo, Veľký Krtíš
Peter Braun, Levice
Juraj Flamík, Bratislava, Brno
Slavomír Flimmel, Púchov
Fedor Gál, Bratislava, Praha
Michal Greško, Bratislava
Ľubor Guniš, Považská Bystrica
Matej Hospodár, Michalovce
Peter Kalmus, Košice
Maroš Krajčovič, Banská Bystrica
Oľga Kuchtová, Banská Štiavnica
Daniel Liška, Košice
Peter Neuwirth, Košice
Daniel Pastirčák, Michalovce, Bratislava
Vladimír Savčinský, Bardejov
Peter Tatár, Bratislava

(iniciatori sú aktéri Nežnej revolúcie 1989)

Petíciu môžete podpísať tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 22:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -