VIDEO Matka Róberta Remiáša ďakuje mladému interpretovi: Silné a pravdivé, ešte mám husiu kožu

  0
  Pamätný kríž na mieste vraždy bývalého policajta Róberta Remiáša (Autor: TASR)

  Mladý hudobník sa s tým „nepáral“. Vo svojej najnovšej piesni s príznačným názvom opisuje Slovensko v období divokých“ 90. rokov, keď bol najmocnejším mužom pod Tatrami Vladimír Mečiar.

  Práve s niekdajším lídrom HZDS sa dodnes spájajú mnohé veľké nevyšetrené kauzy, v niektorých prípadoch dokonca až vraždy.

  Asi najznámejším prípadom je vražda policajta Róberta Remiáša na konci apríla 1996, ktorá sa aj stala akýmsi leitmotívom krátkeho, no úderného klipu.

  Pieseň Neublížil som od interpreta Tona S. Zdroj: Youtube

  Rýmy ako: „Zabil si, nič sa nedeje, krv zlezie z rúk aj košele,“ prípadne: „Poviem ti príbeh o krajine, chceš sa ma spýtať, či bude krásny, no ani ne,“ dávajú tušiť, že ani samotný spevák nie je nadšený z tuzemskej trestnoprávnej reality.

  Okrem prípadu Remiáš, respektíve Mečiarových amnestií, sa v texte spomína napr. aj únos Michala Kováča mladšieho.

  Klip, ktorý bol uverejnený len včera, videlo zatiaľ už viac než 37-tisíc ľudí, pričom v diskusii pod klipom sa vyjadrila aj matka zavraždeného Róberta Remiáša. Tá hudobníkovi za jeho počin poďakovala.

  „Pán Tono S., …. silné a pravdivé. Ešte mám husiu kožu a musím to rozdýchať… ĎAKUJEM VÁM. S úctou a pozdravom, Remiášová,“ napísala Anna Remiášová.

  Okrem jej komentára sa v podobnom duchu vyjadrovali aj ostatní prispievatelia.

  Zdroj: Reprofoto, YouTube

  - Reklama -