Za Sulíkovou stranou je už iba generál Pinochet. Blaha strieľa nekompromisne. Páli aj presne?

  0
  Ľuboš Blaha (Autor: Archív Ľ. Blahu)

  Saskári dnes na tlačovej konferencii predstavili tím ľudí, ktorí majú do konca roka 2017 pripraviť kompletnú zdravotnícku reformu. V tomto tíme sa okrem Sulíkovej poslankyne Jany Cigánikovej, ktorá je zároveň členka zdravotníckeho výboru, nachádza aj bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac. Viac sme o tom písali TU.

  Kroky saskárov neostali nepovšimnuté. Predseda výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha sa nevie prestať smiať. „Sulík konečne našiel človeka, ktorý spasí slovenské zdravotníctvo. Rudolfa Zajaca. Počujete dobre. Zajaca!!!“ píše a pripomína, že Zajac už bol v zdravotníctve počas vlády Mikuláša Dzurindu, keď podľa jeho slov stihol zdravotníctvo odovzdať Pente a zaviesť poplatky u lekára. „Toto je vtip roka! Väčší sociálny netvor než Zajac bol hádam už len Kaník. Toho možno Sulík o týždeň predstaví vo svojom sociálnom tíme,“ dodáva Blaha uštipačne.

  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

  Blaha odhaduje kroky šéfa SaS, že si Zajacom chce posilniť liberálne krídlo, lebo vraj mäknú. „Hovorí sa, že v SaS sa pomaly niektorí členovia zmierili s existenciou Zákonníka práce, no chápete, čistí kryptokomunisti,“ dodáva smerák a uzatvára: „Ale vážne: Sulíkova strana sa ideologicky dlhodobo pohybuje na extrémnom okraji neoliberálnej pravice, za ktorým je už azda len generál Pinochet, ktorý odborárov nelikvidoval len politicky, ale aj fyzicky.“

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu