pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaNaozaj tvrdá kritika k hlave parlamentu. Manželka vojaka si dovolila, na čo...

Naozaj tvrdá kritika k hlave parlamentu. Manželka vojaka si dovolila, na čo by si trúfol len málokto

Počas uplynulého pracovného týždňa sa na svetlo sveta prevalila informácia, že minister obrany a zároveň nominant SNS Peter Gajdoš na jeseň minulého roka vymenoval šéfa národniarov a zároveň aj predsedu parlamentu Andreja Danka za kapitána, čím v rámci vojenských hodností poskočil o osem hodností. Na základe tohto rozhodnutia sa na šéfa parlamentu vzniesla vlna kritiky. Viac sme o tom písali TU.

Svoje mala Dankovi dokonca potrebu povedať aj žena vojenského dôstojníka, ktorá na sociálnej sieti napríklad píše: „Svojím povýšením o osem hodností ste však pre mňa morálne padli na úplné dno.“ Podľa jej názoru sa nedá očakávať, že teraz nastanú protesty alebo hromadné odchody vojakov v dôsledku neprávosti, ktoré mal Danko spôsobiť, lebo rezort obrany je založený na disciplíne a plnení rozkazov. „A práve toto ste zneužili. Ponížili a potupili ste každého poctivého vojaka. Hrdíte sa hodnosťou kapitána, teatrálne pri tom bozkávate výložky a z úst vám vychádzajú silácke reči o tom, ako ste dokázali svoju príslušnosť k vlasti,“ vyjadruje svoj názor bez servítky.

Manželka vojenského dôstojníka reaguje aj na Dankove vyjadrenia, kde povedal, že je pripravený nastúpiť aj do boja. Podľa jej názoru sa však týmito hodnosťami odpratal do bezpečia. „S hodnosťou desiatnika by ste v prípade vojnového konfliktu boli pravdepodobne v prvej línii,“ vysvetľuje a drsne pokračuje, „naproti tomu s hodnosťou kapitána sa posúvate do pozície veliaceho a vo vašom prípade nanajvýš sediaceho alebo pracujúceho kdesi pri vojenských spisoch.“

Zdroj: Facebook/Eva O.

„Urazili ste každého vojaka slovenskej armády, no tí vám to vzhľadom na hierarchiu a poslušnosť najavo nedajú. My ale áno. Hanbím sa za vás, za vašu nadutosť a pýchu,“ píše priamo a dodáva: „Na povýšenie o osem hodností ste nemali MORÁLNE právo.“ Záverom svojho vyjadrenia manželka dôstojníka žiada Danka, aby vrátil hodnosť kapitána a ospravedlnil sa všetkým vojakom Ozbrojených síl Slovenskej republiky.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img