Ako len opísať ten veselý Silvester… „Exotický typ“ či „stredozemný typ“ obchytkával ženy v Rakúsku

  0
  Rakúska vlajka (Autor: Hans Štembera)

  Minulý rok pobúrilo civilizovaný svet vyčíňanie migrantov na námestí v Kolíne nad Rýnom, kde sa stali terčom sexuálnych útokov stovky nemeckých žien. V Rakúsku síce pri novoročných oslavách nedošlo k sexuálnemu násiliu až v takom rozsahu, ale aj napriek tomu vzbudzujú nahlásené prípady značné znepokojenie. Hneď k niekoľkým útokom došlo v Innsbrucku, tri prípady sexuálneho násilia hlási Viedeň a ďalší potom Salzburg.

  V Innsbrucku sa stali terčom sexuálneho obťažovania ženy z Nemecka, Rumunska a Talianska, ktoré napadla skupina piatich až šiestich mužov „exotického vzhľadu“. Páchatelia svoje obete najprv obťažovali slovne, no potom ich obchytkávali a bozkávali na intímnych miestach. V Salzburgu zasa tamojšiu dvadsaťtriročnú obyvateľku obchytkával medzi nohami o niečo starší muž „ázijského vzhľadu“. Po incidente utiekol do metra.

  Podobnej skúsenosti čelila vo štvrtom najľudnatejším meste Rakúska dvadsaťročná mladá žena, ktorá polícii útočníka opísala ako „stredozemný typ“. Nevhodné obchytkávanie dievčaťa v oblasti genitálií však stačila zachytiť bezpečnostná kamera a polícia v súčasnosti zábery analyzuje. Sexuálneho obťažovania sa podľa svojej výpovede na polícii dočkala aj šestnásťročná dievčina. Tentoraz nie pri samotných oslavách, ale zo strany taxikára, ktorý ju mal viezť domov.

  K trom prípadom sexuálneho obťažovania došlo aj v hlavnom meste Rakúska Viedni. Konkrétne ich denník Kronen Zeitung nerozoberá, ale vzhľadom na prípady v Salzburgu a Innsbrucku možno očakávať, že sa na nich takisto podieľali migranti z krajín tretieho sveta. Polícia však aj napriek tomu hodnotí silvestrovské oslavy pozitívne a mainstreamoví politici strážcom zákona ďakujú za ich profesionálny prístup a nasadenie.

  Avšak vodca Slobodnej strany Rakúska Heinz-Christian Strache má iný názor. „Bolo by oveľa efektívnejšie, keby bola aspoň časť týchto policajtov nasadená priamo na našich hraniciach. Ťažkoodenci by tak nemuseli hliadkovať na hlavnom vianočnom trhu. Je to ďalšie zlyhanie súčasnej vlády,“ okomentoval Strache skutočnosť, že v uliciach rakúskych miest hliadkovalo v priebehu silvestrovských osláv až sedemtisíc policajtov.

  Celý text si môžete v nemčine prečítať TU.

  - Reklama -