Široký našiel svojho spasiteľa. Kto sa zaviazal vyplatiť vzniknuté podlžnosti?

  0
  Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu môže po dlhšej dobe konečne panovať pokoj a spokojnosť. Dlhy by mali byť minulosťou (Autor: TASR)

  Rozhodli sa staviť na bratislavskú kartu a vytrhnúť tŕň z päty trápiacemu sa hokejovému klubu.

  Už dlhšie na verejnosť presakovali neradostné informácie, že hokejový klub HC Slovan Bratislava, za ktorým stojí známy veľkopodnikateľ Juraj Široký, má finančné problémy. Lepšie povedané, klub si robí dlhy, „kade chodí“.

  Dlhuje jednak mestu za prenájom, jednak hráčom výplaty za niekoľko mesiacov dozadu. O prémiách či bonusoch ani nehovoriac. Je preto aj vcelku pochopiteľné, že ideálne to nie je ani na ľade. Hráči nemali čistú hlavu a museli riešiť aj nehokejové problémy.

  Juraj Široký sa môže tešiť, pre svoj klub našiel partnera ochotného zmazať „narobené“ dlhy. Zdroj: TASR

  V klube by sa však mohlo blýskať na lepšie časy.

  Manažment klubu totiž počas uplynulého víkendu skompletizoval niekoľkomesačné rokovania a dohodol sa na spolupráci s nemeckou spoločnosťou WINGAS so sídlom v meste Kassel. Pri bližšom pohľade na vedenie spoločnosti je očividné, že vo vrchnom manažmente sedia ľudia ruského pôvodu.

  Napokon WINGAS GmbH založili v roku 1993 ako dcérsku spoločnosť nemeckého koncernu BASF Wintershall a ruského plynárenského koncernu Gazprom.

  Od roku 2015 je majoritným vlastníkom firmy nadnárodný megakoncern Gazprom.

  WINGAS sa zaoberá distribúciou zemného plynu a pôsobí vo viacerých krajinách Európy. V Nemecku má 20 % podiel na trhu s predajom plynu.

  Spoločné vyhlásenie o vzájomnej spolupráci majú vydať noví partneri začiatkom januára.

  Bude s WINGAS-om lepšie? V bratislavskom klube veria v naplnenie pozitívneho scenára. Zdroj: Facebook, WINGAS GmbH

  „Dohoda o sponzoringu znie predbežne na prebiehajúcu sezónu KHL 2016/17 s možnosťou jej ďalšieho predĺženia. WINGAS nadobudne do konca sezóny štatút hlavného partneraklubu. V nadväznosti na podpis dohody o sponzoringu uhradilo vedenie začiatkom tohto týždňa hráčom A-mužstva všetky podlžnosti na mzdách a odmenách, ktoré klub voči nim mal. K dnešnému dátumu HC Slovan Bratislava nemá nevyrovnané finančné záväzky voči žiadnemu zo svojich súčasných ani bývalých hráčov A-mužstva,“ uvádza sa v krátkej správe na oficiálnej stránke Slovana.

  Slovan mal dlhodobo finančné problémy a po medializovaných informáciách o meškajúcich platoch v prebiehajúcej sezóne mu dokonca od vedenia KHL hrozil Arbitrážny súd Ruskej hokejovej federácie.

  Dlhodobé problémy Širokého klubu s vyplácaním miezd potvrdil nedávno šéf KHLPA Andrej Kovalenko.

  „Slovan je v uplynulých rokoch najproblematickejší klub KHL. Až doteraz nemá vyplatené peniaze za minulú sezónu, v tej súčasnej sa tak deje nepravidelne. V prípade Slovana odovzdáme dokumenty Arbitrážnemu súdu Ruskej hokejovej federácie,“ uviedol nedávno Kovalenko pre portál championat.com.

  Momentálne by však už mali byť údajne všetky podlžnosti vyplatené.

  Autor: mr, TASR

  - Reklama -