nedeľa, 13 júna, 2021
16.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Berlínsky masaker pocítia aj Češi. Tieto opatrenia zaviedli naši susedia iba pár...

Berlínsky masaker pocítia aj Češi. Tieto opatrenia zaviedli naši susedia iba pár kilometrov od nás

Hasičská cisterna už vytvorila zábranu pri vjazde z Masarykovej ulice na Námestí slobody v Brne. Električky sa budú odkláňať tiež. Podľa premiéra Bohuslava Sobotku česká vláda robí všetko pre to, aby v otázke bezpečnosti nič nepodcenila. Nie je podľa neho dôvod, aby Česi obmedzovali alebo rušili oslavy Vianoc a Nového roka. Dnes preveria aj situáciu na vianočných trhoch v Prahe.

“Domnievam sa, že by sme si tým útokom nemali nechať pokaziť vianočné sviatky. Verím, že v Českej republike nás čakajú pokojné Vianoce,” povedal Sobotka, ktorého citovala ČT24. Premiér pripomenul utorňajšiu dohodu s prezidentom českej polície Tomášom Tuhým a s ministrom vnútra Milanom Chovancom o posilnení policajnej prítomnosti na verejných priestranstvách, najmä v miestach, kde sa očakávajú oslavy príchodu nového roka. Chovanec počíta s nasadením niekoľkých stoviek policajtov; armáda by sa na opatreniach podieľať nemala. Česku podľa neho však žiadne konkrétne nebezpečenstvo terorizmu nehrozí.

“Chceme, aby Česká republika bola pripravená, aby sme boli bezpečné miesto. A je to aj určitý preventívny signál voči každému, kto by tu chcel narušovať verejný poriadok alebo ohrozovať bezpečnosť občanov,” uviedol Sobotka. Bezpečnosť bola podľa Sobotku jednou z kľúčových priorít roka 2016. Bezpečnostná situácia sa podľa neho na rozdiel od situácie v iných krajinách zlepšovala. Zvyšujú sa podľa neho nielen počty policajtov, ale aj profesionálnych vojakov, a plné sú aj počty hasičov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 Úmrtí 12,436 Uzdravení 377,152 Infikovaných 1,396 Last updated: 13. júna 2021 - 04:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -