nedeľa, 13 júna, 2021
20.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Bojujú o život, no aj tak strácajú drahocenný čas. Slovenskí pacienti sú...

Bojujú o život, no aj tak strácajú drahocenný čas. Slovenskí pacienti sú nútení čakať na ošetrenie aj vyše štvrťhodiny

To, že zdravotníctvo je vedno so školstvom jedným z najkritizovanejších rezortov u nás, sa vie už dlho. Navyše zlý trend sa, aspoň zatiaľ, príliš nezlepšuje.

O tom, že pod Tatrami je v rámci zdravotnej starostlivosti stále čo zlepšovať, vypovedá aj posledné zistenie čakacích lehôt v slovenských nemocniciach.

Ako uvádza vo svojom článku zo stredajšieho vydania denník Nový čas, pri najakútnejších diagnózach, keď ide pacientom doslova o život, musia niekedy na prijatie čakať aj 20 minút! Ide o tzv. parameter Door-to-Doctor Time.

Údaje však nie sú v rámci Slovenska kompletné, keďže zaznamenávanie časov prijatia do svojich tabletov nie je pre záchranárov povinné.

„Tieto mimoriadne cenné informácie využíva na analytické účely a zároveň bola ochotná nám ich poskytnúť zatiaľ iba súkromná spoločnosť Falck Záchranná, a. s.,“ cituje spomínaný denník Dušana Zachara z Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Ako vyplynulo z ďalších čísel, v rýchlosti prijatia pacientov zaostávame.

Pri pohľade na konkrétne čísla zistíme, že najdlhšie čakajú pacienti v Nemocnici Malacky. Čakanie sa môže za istých okolností vyšplhať až na 20 minút. Za ňou nasledujú Hornooravská Nemocnica s poliklinikou (18 minút) a NsP Prievidza v Bojniciach (16 minút).

Naopak, najkratšie čakajú pacienti v UN Martin (8 minút).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -