Kaliňák prichádza na scénu. Po útokoch v Berlíne má jasný odkaz

    0
    Minister vnútra Robert Kaliňák (vpravo) a prezident HaZZ Alexander Nejedlý (vľavo) v obci Červený Kameň po leteckom nešťastí dvoch lietadiel (Autor: SITA)

    “Samozrejme, ak by bola nejaká možnosť, každý si urobí svoje opatrenia smerom do vnútra vlastnej krajiny,” uviedol Kaliňák. V úvodných hodinách sa “po takýchto útokoch” podľa Kaliňáka predovšetkým bezpečnostné zložky každej krajiny sústredia na zabezpečenie samotného miesta, záchranu ľudí a poskytnutie adekvátnej starostlivosti. “Robia všetko pre to, aby sa miera katastrofy nezhoršovala,” dodal Kaliňák.

    Za volantom sedel podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov muž pochádzajúci z Pakistanu alebo Afganistanu, ktorého polícia zadržala. Malo by ísť o muža, ktorý prišiel do Nemecka vo februári 2016 ako utečenec. Jeho totožnosť je však stále nejasná, keďže údajne používal viacero identít.

    - Reklama -