utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Úplne ste stratili kontakt s realitou. Represia vám nepomôže. Odsúdený Geert...

VIDEO Úplne ste stratili kontakt s realitou. Represia vám nepomôže. Odsúdený Geert Wilders posiela tvrdý odkaz svojim sudcom

„Ešte stále tomu nemôžem uveriť, ale bol som odsúdený. A to len za to, že som vzniesol otázku spojenú s Maročanmi. Zatiaľ čo desiatky Maročanov terorizovali občanov mesta Emmen a nedostali za to ani pokutu, politik, ktorý sa opýtal ľudí, či by chceli v Holandsku menej Maročanov, bol odsúdený,“ sťažuje sa Wilders v úvode svojho bezmála päťminútového vystúpenia a konštatuje, že s Holandskom nie je niečo v poriadku.

„Chcel by som odkázať sudcom, ktorí ma odsúdili, že tým zároveň obmedzili slobodu slova ďalších miliónov Holanďanov a zo všetkých urobili vinníkov. Odteraz vám už nikto nebude veriť. Pravdu a slobodu našťastie poraziť nedokážete. Rovnako ako ani mňa. Navyše sa veľmi mýlite, keď považujete Maročanov za rasu. Ľudia, ktorí ich kritizujú, nie sú rasisti. Ani ja nie som rasista a ani moji voliči nie sú rasisti. Váš rozsudok ukazuje, že ste úplne stratili kontakt s realitou.“

Wilders ďalej odkazuje premiérovi Markovi Ruttemu a vôbec celej „multikultúrnej elite“, že snahami umlčať ho neporazí Stranu za slobodu. „Preferencie mojej strany neboli nikdy také vysoké a narastajú každým dňom. Holanďania chcú svoju krajinu späť, pretože milujú slobodu. Sloboda slova je naša pýcha a tak to aj zostane. Dlhé storočia sme my Holanďania dokazovali, že sloboda slova je pre nás kľúčová záležitosť. Nikdy sa o ňu nenecháme pripraviť,“ pokračuje Wilders.

„Milióny Holanďanov sú už otrávené všadeprítomnou politickou korektnosťou. Sú otrávené elitami, ktoré sa starajú len samy o seba a o obyčajných ľudí sa vôbec nezaujímajú. Vadí im, že súčasní politici, novinári aj sudcovia vôbec nereflektujú ich názory a postoje. Ja však budem za vás – sklamaných Holanďanov – aj naďalej bojovať. Chcel by som vám povedať, že vám veľmi pekne ďakujem, že na oplátku stojíte vy za mnou. Vďaka vašej srdečnej a neutíchajúcej podpore viem, že v tom nie som sám,“ podotkol vo videu.

„Teraz som bol len pár mesiacov pred voľbami odsúdený v politicky motivovanom procese s cieľom neutralizovať ma ako lídra najpopulárnejšej strany súčasnosti. Ale tento rozsudok im nepomôže. Pretože ja hovorím za milióny Holanďanov. Môžete sa spoľahnúť na to, že ja sa umlčať nenechám. Po tomto rozsudku budem naopak ešte silnejší. Je to nehanebný rozsudok, proti ktorému sa odvolám. A môžem vám povedať, že cítim viac energie ako kedykoľvek predtým,“ poznamenal.

„Pevne verím, že spoločne dosiahneme víťazstvo. Spoločne, bok po boku, sme dostatočne silní na to, aby sme dokázali našu krajinu zmeniť. Naša krajina bude opäť miestom, kde môžeme nahlas vyjadriť, čo si myslíme. Krajinou, kde môže každý chodiť po ulici bez obáv o svoju bezpečnosť. Ide nám všetkým o to, aby bolo Holandsko opäť slobodnou a skvelou krajinou.“

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -