streda, 1 decembra, 2021
6.4 C
Bratislava
ÚvodArénaZabránili krviprelievaniu. Terorista mal v byte vlajku Islamského štátu a kalašnikov s...

Zabránili krviprelievaniu. Terorista mal v byte vlajku Islamského štátu a kalašnikov s muníciou

O jeho zatknutí, ku ktorému došlo v prístavnom meste Rotterdam dnes informovala holandská prokuratúra. Dodala, že polícia muža vzala do väzby už v stredu. V jeho byte našla tiež štyri škatule plné výbušnín a mobilných telefónov. Podozrivý mal pri sebe zároveň asi 1600 eur v hotovosti.

Políciu k jeho zadržaniu viedlo vyšetrovanie, ktoré spustila na základe tipu od holandskej Všeobecnej spravodajskej a bezpečnostnej služby (AIVD). Muž, ktorého identitu úrady v súlade s ochranou súkromia nezverejnili, predstúpil dnes pred vyšetrujúceho sudcu v Rotterdame. V súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním prípadu zostane vo väzbe prinajmenšom nasledujúce dva týždne. 

Hovorca holandskej prokuratúry Wim de Bruin uviedol, že vyšetrovatelia sa zatiaľ nedomnievajú, že by podozrivý spolupracoval aj s ďalšími osobami. Dodal, že zadržaný muž má holandské občianstvo. Holandská tajná služba ešte minulý mesiac varovala, že islamisti inšpirovaný organizáciou IS sú pre krajinu aj naďalej hrozbou. V Holandsku momentálne platí štvrtý – a síce druhý najvyšší – stupeň hrozby teroristického útoku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 14:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img