Národniarska novela náboženských spoločností dostala zelenú. Cirkvi čakajú prísnejšie podmienky

    0
    kostol interiér (Autor: flickr.com)

    Po novom by mali cirkvi a náboženské spoločnosti, ktoré sa chcú na Slovensku zaregistrovať, mať aspoň 50.000 plnoletých členov – občanov SR s trvalým pobytom na Slovensku. V súčasnosti treba na registráciu 20.000 členov.

    “Cieľom predloženého návrhu zákona je eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností s hlavným cieľom registrácie – získania finančných príspevkov od štátu,” uvádza SNS v dôvodovej správe.

    Pripomína, že registráciou získava náboženský subjekt výhody vrátane možnosti žiadať štát o finančné príspevky. Štát má podľa SNS právo určiť registračné podmienky, ktoré spĺňajú tie náboženské subjekty, ktorých vieru vyznáva nie zanedbateľný počet občanov SR.

    - Reklama -