pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaČínu stretnutie Kisku a dalajlámu poriadne naštvalo. Prezident sa teraz obhajuje

Čínu stretnutie Kisku a dalajlámu poriadne naštvalo. Prezident sa teraz obhajuje

Prezident podľa neho uistil veľvyslanca o záujme pokračovať v dobrých vzťahoch medzi Slovenskom a Čínou. “Zdôraznil, že stretnutie nijakým spôsobom nespochybňuje jednoznačné stanovisko Slovenska k politike jednej Číny,” doplnil Krpelan.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí dnes avizovalo, že podnikne odvetné opatrenia v súvislosti s návštevou tibetského duchovného vodcu dalajlámu, ktorého počas jeho návštevy Slovenska prijal v nedeľu (16.10.) prezident SR. 

Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing povedala, že Kiska ignoroval “rozhodný nesúhlas” Číny s tým, aby sa s dalajlámom stretol.

Podľa čínskeho ministerstva je prijatie dalajlámu slovenským prezidentom v rozpore s politikou “jednej Číny”, ktorú sa Slovensko zaviazalo podporovať.

Kiska sa stretol s dalajlámom v nedeľu na súkromnom obede mimo Prezidentského paláca.

“S najvyšším tibetským duchovným sme hovorili o potrebe porozumenia medzi ľuďmi. O tom, že všetky náboženstvá sú si podobné, ak je ich základom láska, odpúšťanie, empatia,” napísal o stretnutí na sociálnej sieti Kiska.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img